Masz samochód służbowy? Sprawdź, jak go zabezpieczyć!

Statystyki policyjne pokazują, że kradzież samochodów osobowych wciąż jest dochodowym interesem. Teraz najlepsi złodzieje samochodów nie są drobnymi przestępcami z łamakiem czy wytrychem w garści, ale niemal elitarną grupą przestępców, którzy działają na zlecenie.

Dlatego, choć policja zauważa znaczny spadek ilości skradzionych aut, przyznać trzeba, że coraz częściej giną samochody klasy premium. Tylko drobni przestępcy wolą ukraść kilka aut japońskich, zamiast luksusowej limuzyny czy jednego BMW.

Statystyki, co prawda nie pokazują ilości kradzionych samochodów firmowych, ale i te, podobnie jak samochody z wypożyczalni, również padają łupem złodziei.

zabytkowe auto

Jak zabezpieczyć samochód służbowy przed kradzieżą?

Skupimy się więc na zabezpieczeniu aut służbowych przed dostaniem się w niepowołane ręce. Z praktyki wiadomo, że utrata samochodu firmowego oznacza bowiem nie tylko problemy logistyczne, ale również niemałe kłopoty podatkowe, chociażby z nierozliczonymi odpisami amortyzacji.

Zabezpieczenia mechaniczne

Najprostszymi zabezpieczeniami przed kradzieżą samochodu są blokady kierownicy i skrzyni zmiany biegów. O ile blokadę kierownicy można wyrwać, o tyle blokada skrzyni jest rozwiązaniem nieco trudniejszym do pokonania.

Autoalarmy

Podstawowym zabezpieczeniem samochody przed kradzieżą jest autoalarm. To system, który jest zazwyczaj standardowym wyposażeniem samochodu i pozwala zaalarmować otoczenie, jeśli ktoś siłowo próbuje dostać się do środka auta. Co ważne, producenci samochodów dużą uwagę przykładają do coraz nowocześniejszych autoalarmów, opierających się chociażby na losowo generowanych impulsach czy reagowaniu również na ruch karoserii. Dużą rolę odgrywa też sprzężenie alarmu z telefonem właściciela i automatyzacja SMS-owego powiadamiania go o podejrzanych zdarzeniach.

Immobilisery

Często autoalarm samochodowy bywa połączony z immobiliserem, który jest urządzeniem uniemożliwiającym uruchomienie samochodu przez osoby trzecie. Wówczas, bez przyłożenia czujnika immobilisera lub wprowadzenia prawidłowego kodu odblokowującego, zablokowane zostają: zapłon, zasilanie i rozrusznik, co skutecznie zapobiega kradzieży auta.

Nowoczesne rozwiązania z wykorzystaniem sygnały GPS

Najsprawniejsze są nowoczesne systemy GPS, które przede wszystkim wyposażone bywają w antyzagłuszacze. Urządzenia ostrzegają właściciela samochodu o każdorazowej próbie zagłuszenia sygnału GPS, co często stosowane jest przez złodziei.

Na uwagę zasługują również lokalizatory, które wyposażone są w czujniki ruchu skutecznie informujące właściciela pojazdu o każdorazowej zmianie nachylenia auta i jego ruchu, które z dużym prawdopodobieństwem mogą sugerować próbę odholowania czy kradzieży samochodu.

Dowiedz się więcej o GPS w samochodzie służbowym.

Chroniąc swoje auto postaw na skuteczność

Można zamontować w aucie wszystkie dostępne zabezpieczenia, a i tak może znaleźć się złodziej, które je sforsuje. Dlatego, aby maksymalnie utrudnić zaginięcie pojazdu firmowego, warto zastosować monitoring GPS dla samochodów, który jest nie tylko nowoczesnym i skutecznym zabezpieczeniem samochodu przed kradzieżą, ale przede wszystkim przyspiesza jego odnalezienie.

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 1 godziny.

Skontaktujemy się z Tobą

Wyślij zapytanie Cennik 533 700 079 Zadzwoń