Nowości w aplikacji GPS Guardian | identyfikacja kierowcy i wirtualny przycisk zmiany trybu jazdy

W pierwszym tygodniu lipca wzbogaciliśmy naszą aplikację GPS Guardian o nowe funkcjonalności; długo wyczekiwaną identyfikację kierowcy oraz wirtualny przycisk wyboru trybu jazdy. O szczegółach poniżej.

DANGEROUS-CROSSING

Identyfikacja kierowcy – szybciej, bez kart RFID i czytników

Identyfikacja kierowcy pozwala śledzić jego styl jazdy i wykorzystywać informacje takie jak czas jazdy, czas postoju, pokonane trasy. Umożliwia ona również pobieranie raportów, na bazie których możemy zacząć prowadzić działania mające na celu poprawę wydajności w firmie.

Nasze rozwiązanie pozwala na identyfikację kierowców bez użycia niewygodnych kart RFID i czytników montowanych w kokpicie.
Cały proces odbywa się w aplikacji GPS Guardian i wiąże się z wieloma zaletami.

Jakie są plusy identyfikacji bez użycia karty RFID?

  • szansa na zgubienie karty jest znacznie wyższa niż szansa na zgubienie telefonu komórkowego/tableta
  • rozwiązanie jest mało awaryjne w stosunku do karty i czytnika
  • aplikacja nie wymaga montażu dodatkowych czytników
  • zarówno zamówienie i rezygnacja z usługi jest znacznie prostsze dla obu stron

Jazda prywatna i służbowa – przełącznik manualny czy wirtualny?

W serii artykułów o RODO poruszaliśmy problematyczną kwestię prywatnego wykorzystywania pojazdów służbowych. Nie jest to praktyka ani nowa, ani rzadka, jednak w niektórych przypadkach przysparza problemów – o tym szerzej w artykule “Czy pracownik może nie zgodzić się na monitoring GPS?”

Wiele firm zajmujących się telematyką ma w swojej ofercie przyciski do zmiany trybu jazdy; to montowane w desce rozdzielczej manualne przyciski, który przełączają śledzenie GPS z trybu służbowego na prywatny i odwrotnie.
Rozwiązanie to ma kilka znaczących minusów, które postanowiliśmy wyeliminować.

W pierwsze połowie lipca dodaliśmy do aplikacji GPS Guardian wirtualny przycisk zmiany trybu jazdy

  • zasada działania jest taka sama, jednak by wprowadzić usługę nie ma potrzeby naruszać deski (co może wpłynąć na ewentualną gwarancję)
  • działanie jest przejrzyste, intuicyjne i proste w obsłudze
  • wprowadzenie nowej funkcji jest prostsze niż w przypadku przycisku manualnego

 

Powyższe aktualizacje wprowadzone są po dogłębnym zbadaniu potrzeb naszych klientów – jeśli mają Państwo sugestie, lub chcą lepiej poznać działanie naszej aplikacji GPS Guardian, zapraszamy do kontaktu z Działem Obsługi Klienta, chętnie porozmawiamy!

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wypełnij formularz, a
my skontaktujemy się
z Tobą w ciągu
24 godzin.

lub zobacz cennik
0
0
Wyślij zapytanie