Rzeczpospolita: Kompleksowe zarządzanie flotą w ETP S.A.

Dziennik „Rzeczpospolita” wydał dodatek „Cyfrowa przyszłość w firmach i instytucjach”. W publikacji znalazły się przykłady wdrożeń usprawniających procesy i optymalizujących koszty, m.in. dzięki systemom monitorowania floty pojazdów GPS Guardian i Teagle spółki Geotik. W dodatku wypowiedział się m.in. Maciej Miszkurka z firmy ETP S.A.

 

Monitoring-GPS-Warszawa

– W naszej firmie monitoruję flotę blisko 100 pojazdów. Z uwagi na dość pokaźną liczbę aut i ich użytkowników niezbędne było znalezienie rozwiązania, które usprawniłoby zarządzanie i nadzór nad naszą flotą. Chodziło mi o narzędzie, które nie tylko wyeliminowałoby „ręczne” sterowanie, ale kompleksowo wsparło zarządzanie car parkiem – mówi Maciej Miszkurka, kierownik zarządzania majątkiem i administracją w ETP S.A.

Zarządzanie flotą z Teagle System

 

Firma poszukiwała systemu, który nie tylko zautomatyzowałby nadzór nad flotą pojazdów, ale też był zdolny wypracować istotne oszczędności oraz wyeliminować nadużycia, które często się pojawiają.

– Narzędzia wdrożone przez Geotik spełniają te oczekiwania – mówi Maciej Miszkurka. – Ich zadaniem jest, między innymi, zarządzanie gospodarką paliwową poprzez sprawne wychwytywanie ewentualnych nadużyć, które niekoniecznie wynikają z zamierzonych działań człowieka, ale ze złych nawyków kierowców – ciężka noga, a co za tym idzie, nadmierne zużycie paliwa jest zauważone przez Teagle System, który w przystępny sposób przedstawia ocenę stylu jazdy kierowców.

Ile oszczędności zapewnia wdrożenie monitoringu floty?

 

System monitoringu GPS w ETP S.A. pozwala użytkownikom samochodów służbowych na przełączenie się z trybu służbowego na prywatny, gdy używają auta w swoich sprawach, co znacząco ułatwia rozliczenie przejechanych kilometrów. System bezbłędnie sygnalizuje też konieczność podjęcia wszelkich niezbędnych działań mających na celu utrzymanie pojazdu w sprawności. Na czas informuje o konieczności wymiany np. oleju, opon czy klocków hamulcowych. Każdy zarządzający flotą samochodową doskonale zdaje sobie sprawę, że odkładanie tych czynności na później generuje niepotrzebne dodatkowe koszty. W przypadku floty naszych rozmiarów są to oszczędności sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych w skali roku.

– Dodatkowo zainstalowane urządzenia firmy Geotik umożliwiają nam korzystanie z systemu poboru opłat e-TOLL bez konieczności montowania dodatkowych urządzeń czy korzystania z aplikacji mobilnych, co jest niewątpliwym plusem dla naszych pracowników, ale też narzędziem do rozliczenia kosztów przejazdów dla działu księgowości, ponieważ zamiast wielu kwitów za przejazdy mamy zbiorczą notę z systemu e-TOLL – mówi Maciej Miszkurka.

 

Pobierz całą publikację „Cyfrowa przyszłość w firmach i instytucjach” 

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.