Serwisowanie pojazdów i kontrola kosztów z systemem telematycznym

Każdy pojazd wymaga serwisowania, wymiany części i zadbania o optymalizację użytkowania, ale jak pamiętać o tym mając pod sobą całą flotę? Odpowiadamy – nie trzeba.

Książka serwisowa – dziesiątki informacji w jednym miejscu

 

Monitoring pojazdu to nie tylko śledzenie jego położenia, to również zabezpieczenie przed kradzieżą paliwa, a także niezawodne narzędzie do przypominania o serwisach pojazdów.

Wymiana oleju, wymiana tarcz hamulcowych, przeglądy – zapamiętanie terminów przy jednym samochodzie wydaje się trudne, przy całej flocie jest niemożliwe. Z nami właściciel floty nie musi o niczym pamiętać, zrobi to za niego aplikacja i monitoring GPS.

Jak?

Na podstawie przejechanych kilometrów, których nie sposób kontrolować przy większej ilości pojazdów, automatyzacja pozwoliła na wprowadzenie systemu przypominania o wymaganych wymianach w konkretnym aucie.

Po co?

Dla zachowania żywotności pojazdu, ponieważ z roku na rok obserwujemy wzrost cen serwisowania pojazdów (za wymianę opon musimy zapłacić ok. 10% więcej niż w roku ubiegłym!)

Wzrost cen w warsztatach samochodowych a system telematyczny

 

Naprawa auta u mechanika nie musi być droga, wdrożenie szeregu narzędzi, które umożliwią bieżącą kontrolę poszczególnych parametrów silnika, pozwoli zoptymalizować koszty związane z serwisem pojazdu.

Problemy z dostępnością komponentów i braki magazynowe spowodowały jednak, że nawet najbardziej podstawowe czynności serwisowe wiążą się aktualnie z wyższymi niż przed rokiem wydatkami. Eksperci wskazują, że średni koszt wizyty w warsztacie samochodowym wzrósł, w skali ostatnich dwóch lat, aż o 18,4 procent.

Dysponując informacjami dotyczącymi głownie:

  • stylu jazdy kierowców
  • stopnia eksploatacji samochodu
  • wymaganej wymiany części

możesz zapobiec wystąpieniu poważnej usterki, wynikającej z nieprawidłowego użytkowania pojazdu. W razie konieczności odwiedzenia warsztatu, błędy zarejestrowane przez narzędzie autodiagnostyczne, dostarczą mechanikom wiedzy, odnośnie przyczyny problemu – dzięki temu serwisowanie samochodu będzie dużo tańsze.

Kontrola stanu pojazdów i bieżąca analiza problemów związanych z nieprawidłowym jego działaniem to, w obecnych czasach, jedyne skuteczne rozwiązania pomagające uniknąć skutków wzrostu cen w warsztatach samochodowych.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i zdecydowaniem się na system monitoringu GPS dopasowany do Państwa potrzeb.

 

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.