Zabezpieczenia przed kradzieżą samochodu – rodzaje

Jak pokazują aktualne statystyki policyjne, z roku na rok coraz mniej aut pada łupem złodziei samochodowych. Niebezpieczeństwo kradzieży wciąż jest jednak niestety realne, więc warto zastanowić się, w jaki sposób skutecznie zabezpieczyć swój pojazd przed przykrą utratą. Czy istnieje dobry i sprawdzony sposób na złodziei? Podpowiadamy jakie zabezpieczenia samochodu sprawdzają się najlepiej.

W jaki sposób zabezpieczać samochód przed kradzieżą?

Na rynku dostępnych jest wiele zabezpieczeń samochodu przed kradzieżą. Rozwiązania tego typu można podzielić na mniej lub bardziej skuteczne, a także nieco bardziej zaawansowane, które zwiększają nasze szanse w starciu z potencjalnym złodziejem. Najprostsze zabezpieczenia antykradzieżowe samochodu to rozwiązania mechaniczne, takie jak blokady kierownicy, pedałów lub drążka skrzyni biegów, które wymagają od złodzieja znajomości mechaniki oraz czasu, na którym zależy mu najbardziej. Innymi skutecznymi metodami, które z powodzeniem mogą chronić nasze pojazdy, są alarmy oraz i immobilisery. Istotne jest jednak, aby były dobrze ukryte oraz posiadały własne zasilanie na wypadek odłączenia akumulatora przez złodzieja. Stosunkowo tanim, lecz wciąż skutecznym rozwiązaniem są również wyłączniki pompy paliwa, które uniemożliwiają odjechanie pojazdem przez osoby niepowołane. Jednym z najnowszych, lecz bardzo docenianych rozwiązań ochronnych jest monitoring GPS samochodu, który pokazuje informację o dokładnej aktualnej lokalizacji pojazdu. Często więc złodziej nie mając świadomości o zainstalowanym w aucie czujniku GPS, szybko jest namierzany, a samochód wraca do rąk właściciela. Warto więc zainwestować w dobry monitoring.

Jak działają zabezpieczenia antykradzieżowe samochodu?

Zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą mają różnorodne mechanizmy działania, co często decyduje o ich skuteczności. Wykorzystywane są metody mechaniczne, takie jak blokady kierownicy lub skrzyni biegów, alarmy, metody radiowe, elektroniczne oraz korzystające z sygnału GPS, współpracujące z aplikacjami mobilnymi. O ich skuteczności bardzo często decyduje stopień zaawansowania.

Najlepsze zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą

Dobre zabezpieczenie przed kradzieżą samochodu idzie z duchem czasu, korzystając z szerokich możliwości, jakie daje nam rozwój technologii. Aby być o krok przed złodziejem, warto bowiem korzystać z nietypowych, innowacyjnych rozwiązań, które są trudne do przejścia dla przestępcy. Pamiętajmy jednak, że współcześni złodzieje nie pozostają w tyle. Wciąż poszukują nowych, coraz bardziej kreatywnych rozwiązań na pokonanie zabezpieczeń w bardzo krótkim czasie. Z dostępnych aktualnie na rynku zabezpieczeń zdecydowanie najlepszym wyborem będą: lokalizator GPS, dobrej jakości alarm, wyłącznik pompy paliwa oraz blokada elektromechaniczna.

Lokalizator GPS do samochodu

Monitoring GPS samochodu jest jednym z najbardziej zaawansowanych systemów zabezpieczeń. Odgrywa istotną rolę zarówno w ochronie auta, jak i jego namierzeniu, jeśli doszło do ewentualnej kradzieży. Przykładem takiego urządzenia jest lokalizator GPS Guardian PRO, który umieszczony w trudno dostępnym, niezauważalnym miejscu umożliwia monitorowanie lokalizacji pojazdu na bieżąco. Kupując konkretne zabezpieczenie, warto zainwestować w osprzęt lepszej jakości z funkcją antyzagłuszającą, aby uniemożliwić złodziejowi zagłuszenie sygnału. Sprzęty tego typu przesyłają do właściciela powiadomienie w formie wiadomości tekstowej o podjętej próbie blokowania sygnału. Jeśli jednak złodziej znalazł sposób na kradzież samochodu, to system GPS odgrywa bardzo istotną rolę w namierzeniu pojazdu. Wielu policjantów potwierdza znaczne ułatwienie prac poszukiwawczych, dzięki usłudze lokalizacji w aucie. Lokalizator GPS jest więc jednym z najlepszych rozwiązań zabezpieczających na rynku. Powinny w niego zainwestować nie tylko osoby prywatne, ale również duże firmy logistyczne, których biznes bazuje na flocie samochodów.

Alarm samochodowy

Alarmy samochodowe to wciąż jedna z popularniejszych metod zabezpieczenia auta przed kradzieżą. Wielu producentów decyduje się na fabryczny montaż alarmów w produkowanych przez siebie modelach. Przydatność alarmów jest bardzo duża, często może odstraszyć złodzieja lub zwrócić uwagę przechodniów. Skuteczność współczesnych alarmów bywa jednak różna, ponieważ złodzieje mają dużą wiedzę na temat tego typu zabezpieczeń oraz urządzenia, które ułatwiają im kradzież. Fabrycznie montowane alarmy są więc bardzo często doskonale znane przestępcom, a ich obejście stanowi dla nich coraz mniejszy problem. Jeśli postanowimy więc wyposażyć swoje auto w alarm, warto zainwestować w bardziej zaawansowane, a zarazem zaskakujące dla złodzieja urządzenie. Innowacyjne alarmy oparte na najnowszych rozwiązaniach technologicznych za każdym razem wykorzystują inny, generowany losowo sygnał. Dzięki temu nawet przechwycony przez złodzieja sygnał w krótkim czasie może okazać się już nieaktywny. Istnieją również bardziej zaawansowane alarmy, które reagują błyskawicznie na podejrzane ruchy karoserii, wysyłając wiadomość tekstową do właściciela pojazdu oraz włączając syrenę alarmową.

Wyłącznik pompy paliwa

Inne zabezpieczenia przed kradzieżą, które mogą uchronić nasz pojazd to dobrze ukryte wyłączniki pompy paliwa. Przełączniki takie uniemożliwia zapłon samochodu. Decydując się na to rozwiązanie, warto skorzystać z pomocy zaufanego mechanika, a nie autoryzowanych serwisów obsługi. Zasada jest prosta – im mniej osób o nim wie, tym rozwiązanie jest skuteczniejsze. Przełącznik można umieścić przykładowo pod tapicerką, gdzie będzie trudny w odnalezieniu przez złodzieja.

Blokada elektromechaniczna

Znanym od dawna rozwiązaniem są również zabezpieczenia mechaniczne, takie jak blokady na kierownicę, pedały lub drążek skrzyni biegów. To właśnie to ostatnie rozwiązanie mimo swojej prostoty wymaga od złodzieja znajomości mechaniki oraz czasu, by pokonać przeszkodę. Najtrudniejsze do sforsowania są systemy montowane wewnątrz centralnego tunelu, które blokując lewarek, uniemożliwiają zmianę biegu. Najnowszym rozwiązaniem w tym zakresie są blokady elektromechaniczne, które uruchamiamy z pilota. Ich działanie opiera się na radiowym uzbrojeniu specjalnego rygla unieruchamiającego lewarek skrzyni biegów.

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 1 godziny.

Skontaktujemy się z Tobą

Wyślij zapytanie Cennik 533 700 079 Zadzwoń