Zdalna blokada zapłonu – najskuteczniejsza ochrona przed kradzieżą. I nie tylko.

Obawa przed kradzieżą pojazdu jest całkowicie uzasadniona, jednak na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które pomogą zabezpieczyć pojazd. Czym jest zdalne odcięcie zapłonu i jak system chroni nasze samochody przez niepożądanym odpaleniem silnika?

Kontrola jazdy prywatnej i służbowej z GPS Guardian

Czy zdalne odcięcie zapłonu jest legalne?

Na początku należy rozwiać mity dotyczące bezpieczeństwa i przepisów dotyczących zdalnego odcięcia zapłonu:

  • Unieruchomienie silnika, bo tym realnie jest blokada zapłonu, następuje wyłącznie podczas postoju, tak by uniknąć sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu na drodze
  • Korzystanie z systemu GPS z odcięciem zapłonu jest w pełni legalne i zgodne z obowiązującymi dyrektywami Unii Europejskiej. Zainstalowane zabezpieczenia potwierdzone jest odpowiednim dokumentem, który następnie należy przesłać firmie ubezpieczeniowej

Zwiększ bezpieczeństwo swoich pojazdów

Zdalne odcięcie zapłonu jest używane w pojazdach prywatnych, ale zastosowanie ma również przy małych i dużych flotach oraz… wypożyczalniach pojazdów – sprawdzi się ona w sytuacji, gdy klienci nie zapłacili za wynajem lub nie oddali pojazdu na czas określony w umowie.
Wyłącznie zapłonu może być używane również w momencie zauważenie nadużyć ze strony pracowników lub jako konsekwencja poważnych zaniedbań pracownika.

Urządzenia telematyczne działające w oparciu o system GPS dają właścicielowi pojazdów całkowitą kontrolę nad poszczególnymi samochodami i otwierają zupełnie nowe możliwości w zakresie ochrony przed kradzieżą. Urządzenia, które posiadamy w ofercie pozwalają na wyłączenie obwodów lub zakłócenie  sygnału, niezależnie od lokalizacji pojazdu, pozwalając jednocześnie na wysłanie powiadomienia o niepożądanym zdarzeniu.

Sposoby na zdalne odcięcie zapłonu

GPS Guardian posiada w swojej ofercie dwa sposoby na zdalne wyłączenie zapłonu:

  • GPS z odcięciem zapłonu – które całkowicie blokuje rozruch pojazdu
  • System IGLA 231 CAN Immobilizer – uniemożliwia kradzież samochodów wyposażonych w bezkluczykowy dostęp keyless

Choć sposobów jest więcej, te dwa uznaliśmy za najlepsze, ponieważ są najmniej inwazyjne (nie kolidują z gwarancją na samochód) oraz bardzo skuteczne.

Urządzenia są dostępne zarówno dla nowych jak i obecnych klientów, zachęcamy do kontaktu – dopasujemy ofertę do Państwa potrzeb!

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.