Lokalizacja GPS samochodu i innych pojazdów – sprawdź korzyści!

Lokalizatory są nadajnikami z modułem GPS, który umieszczony jest w telefonie lub we wnętrzu samochodu i wysyłając sygnał, umożliwia ich namierzanie. GPS odbiera z satelity namierzającego wszystkie informacje o położeniu szukanego obiektu i – po opracowaniu zebranych informacji – przesyła je do wskazanego odbiornika. Co najważniejsze, nawet jeśli lokalizator z GPS straci zasięg lub zasilanie, informacje zostają zapisane w pamięci zewnętrznej lokalizatora i odczytane z niej zaraz po ponowieniu dostępu do sieci.

Monitoring GPS dla wypożyczalni pojazdów

Lokalizacja samochodu GPS a bezpieczeństwo

Jak donoszą policyjne statystyki, w tym roku skradziono mniej samochodów, niż jeszcze kilka miesięcy temu. Niestety, mimo wszystko, szczególnie właściciele popularnych wśród złodziei aut nie mogą odetchnąć z ulgą. W Polsce wciąż ginie niemal 28 samochodów dziennie, a sposoby na ich kradzież są coraz bardziej wymyślne.

Złodzieje pojazdów potrafią dostać się do środka właściwie każdego pojazdu, co więcej, potrafią jeszcze przeprogramować system informatyczny pojazdu w taki sposób, żeby przestał on rozpoznawać prawowitego właściciela. Według opinii specjalistów, nie ma obecnie samochodu, którego nie dałoby się ukraść. Jednakże, każde zabezpieczenie to cenny czas, który umożliwi prędką reakcję. Najskuteczniejszy w tej kwestii może być lokalizator GPS zainstalowany w sposób zmniejszający ryzyko zagłuszenia. Nadajnik GPS na bieżąco przesyła lokalizację pojazdu oraz wcześniej zdefiniowane zdarzenia np. nieautoryzowane otwarcie, poruszenie czy wyłączenie systemu monitoringu GPS.

 

Nie oznacza to jednak, że jesteśmy bezradni!

Samochód na noc można pozostawiać na parkingu strzeżonym lub w podziemnym garażu. Rozwiązaniem jest również elektroniczny system odcięcia zapłonu lub mechaniczna blokada skrzyni biegów. Właściciele często zakładają blokady pedałów i kupują najlepsze autoalarmy.

Jednym ze skuteczniejszych i tańszych sposobów ochrony auta jest też zamontowanie w nim lokalizatora GPS. Nie wymaga to bowiem ingerencji w instalację elektryczną auta, mechanikę samochodu czy innych skomplikowanych działań. To również pomoc przy jego odzyskaniu, jeśli zostanie skradziony, ponieważ zamontowany lokalizator znacznie ułatwia pracę policji, choć należy pamiętać, że nie wyręcza jej kompletnie. Posiadanie lokalizatora w samochodzie nie powinno więc wiązać się z własnymi działaniami i próbami samodzielnego odzyskania auta, a jedynie zakończyć się szybkim zgłoszeniem zajścia.

Poza tym systemy GPS są ciągle unowocześniane i prężnie się rozwijają, co zwiększa ich skuteczność i poszerza możliwości.

Lokalizacja samochodu daje również inne korzyści

Oprócz tego, że lokalizator GPS pozwala przede wszystkim na namierzenie samochodu po jego kradzieży, auto z GPS łatwo monitorować również podczas podróży. Jest to szczególnie ważne, jeśli porusza się nim nasze dziecko czy partner. To bowiem idealne rozwiązanie dla zachowania bezpieczeństwa podczas dalekich tras. Monitorując taki samochód, możesz:

  • zareagować w przypadku awarii auta, kolizji czy każdej innej, niespodziewanej sytuacji,
  • zachować kontrolę nad prawidłowo przebiegającą trasą,
  • dać wsparcie młodemu kierowcy podczas pierwszych wyjazdów.

Zwiększenie bezpieczeństwa kierowców oraz ładunków to jeden z efektów, który przynosi instalacja systemu lokalizacji samochodu.  Krokiem do przodu są specjalne urządzenia monitorujące styl jazdy kierowcy pod kątem podejmowanych decyzji drogowych. Na przykład system Mobileye zintegrowany z platformą GPS Guardian dostarcza kierowcy informacji takich jak:

  • wykrywanie pieszych, rowerów i motocykli
  • ostrzeganie przed kolizją
  • powiadomienia przed niekontrolowaną zmianą pasa ruchu
  • monitorowanie bezpiecznego dystansu
  • rozpoznawanie znaków drogowych

Ponadto samochód z lokalizatorem można łatwo odnaleźć na zatłoczonym parkingu. Jeśli kierowca zgubi się w nieznanej okolicy, zawsze może skorzystać z pracy GPSa. Łatwo go też namierzyć i odszukać.

Ponadto, niektóre rodzaje lokalizatorów umożliwiają podłączenie ich do komputera pokładowego i przesyłanie informacji o poziomie paliwa, wielkości spalania, a nawet wysokich obrotach silnika, otwartych drzwiach samochodu, odholowaniu auta czy o próbie zagłuszenia zamontowanego w samochodzie lokalizatora.

Lokalizator GPS dla każdego

Rynek obfituje w rozwiązania oparte na działaniu systemu GPS, dzięki którym można śledzić swój samochód, sprawdzać miejsce przebywania dziecka lub osoby starszej czy zarządzać firmową flotą aut.

Niektórzy próbują sprzedać rozwiązania działające za granicy prawa, inny oferują niemal chałupnicze metody, ale można znaleźć również kompleksowe i dedukowane indywidualnemu użytkownikowi rozwiązania. Warto przeanalizować oferty lokalizatorów i wybrać najlepszą z nich. Lokalizacja samochodu prywatnego ma same zalety!

Sprawdź również zalety GPS w samochodzie firmowym.

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 1 godziny.

Skontaktujemy się z Tobą

Wyślij zapytanie Cennik 533 700 079 Zadzwoń