Jak oszczędzać firmowe paliwo – Jarkowe wskazowki

Jeżeli w skład Twojego biznesu wchodzi przynajmniej kilka pojazdów, to pewnie nie obce są Ci obawy związane z kosztami paliwa. Skończmy jednak mówić o obawach, a skupmy się na dobrych wiadomościach, a te są następujące – są sposoby na oszczędności paliwa…

Kontrola obrotów silnika – trzymaj rękę na pulsie

Trzymaj samochody w formie

Wykorzystaj wirtualną książkę serwisową i kontroluj stan techniczny pojazdów – właściwa eksploatacja to sposób na zachowanie spalania paliwa na optymalnym poziomie. Każda, nawet niewielka nieprawidłowość techniczna może skutkować powiększeniem się spalania, i tym samym zwiększenie kosztów. Regularne serwisowanie, odpowiednio napompowane opony to bardzo ważne czynniki o których warto pamiętać. Jeżeli masz dużo na głowie – ustaw automatycznie powiadomienie na platformie GPS Guardian i automatyzuj kontrolę.  Wydajniejsza praca pojazdów, to większe koszty – możesz mieć jednak wpływ na to, aby je zredukować.

Planuj trasy

Pomyślisz pewnie, że rzucam oczywistościami, ale uwierz mi planowanie tras to element często zaniedbywany przez zarządców floty. Optymalizowanie trasy na przyszłość i unikanie „wolnych przejazdów” to murowane oszczędności. Platforma GPS Guardian zagwarantuje Ci wgląd w trasy archiwalne na podstawie których będziesz mógł zaplanować nowe, lepsze, oszczędniejsze przejazdy.

 

Redukuj prace na biegu jałowym

Czas to pieniądz, każda minuta włączonego silnika, to spalone paliwo i to też pieniądz, ale stracony- taka prosta dedukcja. Skróć czas bezczynności pojazdu – pewnie pomyślisz, że łatwo mi mówić? Co powiesz na to, żebyś dostawał powiadomienie o każdej dłuższej aktywności na biegu jałowym, albo otrzymywałbyś czytelne zestawienie w raporcie o takim zdarzeniu? Przyznaj, że znacznie ułatwiłoby to pracę i miałoby wyraźny wpływ na oszczędność paliwa.

Jeżeli jeszcze nie jesteś użytkownikiem platformy GPS Guardian, a chciałbyś dowiedzieć się więcej, wyślij zapytanie, albo napisz do mnie wiadomość e-mail.

Wyślij zapytanie 

 

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.