Kontrola jakości w Twojej firmie

Kontrola jakości w przedsiębiorstwie może przybierać zróżnicowaną formę i zakres, jednak niezmiennie będą to świadome działania zmierzające do tego, aby finalny produkt lub usługa spełniały przyjęte kryteria i były po prostu najlepsze. Kontrola jakości to także sposób na pozbycie się chaosu w firmie i wypracowanie uporządkowanych, zestandaryzowanych działań i procesów. Jednym z narzędzi, które idealnie sprawdza się w takim przypadku, jest system GPS.

Monitoring-GPS-Warszawa

System GPS to zoptymalizowany kontakt pomiędzy biurem a kierowcą firmy

A optymalizacja ma tutaj zarówno charakter organizacyjny, jak i związany z ograniczaniem kosztów. Komunikacja pomiędzy biurem a kierowcami najczęściej przebiega przy wykorzystaniu telefonów komórkowych. O ile koszt tego typu kontaktowania się na terenie kraju oraz państw Unii Europejskiej jest względnie tani, o tyle już poza granicami UE może nie być tak kolorowo. Poza tym rozmowy telefoniczne i smsy nie stanowią najdogodniejszego kanału komunikacyjnego w każdej sytuacji. Czasem okazują się zbyt angażujące lub po prostu zbędne. Zaawansowane systemy GPS umożliwiają integrację komunikacji i nawigowania do miejsca przeznaczenia. W przypadku firm transportowych tego typu rozwiązanie często okazuje się wyraźnie korzystne.

Wdrożenie systemów GPS to realnie niższe koszty, jakie ponosi firma, a to przekłada się na jakość

Realny, udowodniony spadek kosztów funkcjonowania firmy w zarządzaniu flotą po wdrożeniu monitoringu GPS  w użytkowanej flocie pojazdów, dotyczy głównie:

  • spadku zużycia paliwa,
  • wypracowania zrównoważonego stylu prowadzenia pojazdów przez kierowców firmy,
  • terminowości realizacji przeglądów technicznych i szybkiego wykrywania usterek, co przekłada się na stan floty pojazdów i jakość ich pracy
  • urealnienia czasu pracy kierowców, co także przekłada się jakość – w tym wypadku pracy pracowników,
  • optymalizowania trasy przejazdu.

Jak się okazuje, stosunkowo niewielki koszt inwestycji może w tym przypadku przynieść spore korzyści o charakterze ekonomicznym.

Monitoring GPS to możliwość efektywniejszego zarządzania

Systemy GPS to realna możliwość zapanowania nad chaosem, np. tym, jaki generują czasami dokumenty księgowe (monitoring GPS ułatwia m.in. rozliczanie czasu pracy kierowców lub też pozwala zautomatyzować proces rozliczania delegacji). To także znakomite narzędzie skuteczniejszego zarządzania pojazdami i kierowcami. Sprawne kierowanie transportem wymaga dzisiaj szeregu działań, które zaawansowane systemu GPS realizują praktycznie za nas. Identyfikacja kierowcy w pojeździe, analiza jego czasu pracy, czy też planowanie ładunków to tylko ułamek funkcjonalności, jakie mamy tutaj do dyspozycji.

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.