Lokalizator GPS dla seniora

Starzenie się jest procesem naturalnym. Wraz z wiekiem zaczyna niestety szwankować też sprawność intelektualna. Osoby starsze mają kłopoty z pamięcią i koncentracją. Coraz częściej wykrywa się u nich choroby, których podłoże leży w działaniu ośrodków w mózgu, które funkcjonują nieprawidłowo. Alzheimer czy otępienie nazywane demencją starczą, zagrażają bezpieczeństwu seniorów. Co więc zrobić, aby uchronić ich przed zaginięciem?

Monitoring-GPS-Warszawa

Wiele sposobów zabezpieczenia seniorów przed zaginięciem

Postęp niektórych procesów związanych z funkcjonowaniem pamięci można zatrzymać lub spowolnić. Niestety odpowiednio dobrane leki nie są w stanie całkowicie zabezpieczyć starszych ludzi np. przed zaginięciem. Niezmiernie ważna jest tu prewencja.

Trzeba kontrolować plan dnia seniorów i przyzwyczajać ich np. do notowania trasy spacerów czy imion osób, z którymi będą się spotykały, zabierania wszędzie z sobą dokumentów i informacji o swoich dolegliwościach. Warto ich ubrania oznaczyć adresatkami, wyposażyć ich w telefon komórkowy z zapisanymi najważniejszymi telefonami i zadbać, aby nigdy nie zapominali o przyjmowanych lekach. Ponadto domownicy zawsze powinni dysponować aktualnym zdjęciem osoby starszej.

Jak udowadniają zdobywane doświadczenia oraz obserwacje, dobrym rozwiązaniem jest też zakup lokalizatora GPS dla seniorów. Dzięki temu starszy człowiek nie tylko będzie mógł w razie potrzeby zaalarmować domowników, ale również sami będziemy mogli go śledzić na odbiorniku i zareagować, gdy zauważymy coś niepokojącego.

Wystarczy małe, skuteczne urządzenie

Lokalizator nie musi być rozbudowanym i skomplikowanym urządzeniem. Dyskretny wygląd, niewielkie rozmiary i precyzja działania sprawdzają się znacznie lepiej. Po włączeniu nadajnika i zalogowaniu się na platformie cała obsługa techniczna lokalizatora jest minimalna i niezwykle prosta. Co więcej, pojemna bateria pozwala na lokalizowanie seniora przez dłuższy czas. Jeśli więc zaszłaby potrzeba rozpoczęcia akcji ratowniczej, o ile lokalizator nie zostanie zagubiony, będzie przez długi czas wysyłał sygnały namierzające, skutecznie skracające działania.

Nowoczesne lokalizatory mają również tę zaletę, że działają na wszystkich urządzeniach z systemem Android oraz iOS. Dzięki temu nie tylko pozwalają na odbiór sygnału nadajnika na większości odbiorników, ale również dostosowują sygnał do rozdzielczości ekrany przeglądarki, nie zakłócając szybkiego odnalezienia np. zaginionej osoby.

Ponadto lokalizatory GPS dla seniora mają wbudowany rejestrator dźwięków, działający w obrębie kilku metrów. To również zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo użytkownika oraz przyspiesza wszelkie akcje ratownicze.

Dlaczego warto zaufać lokalizatorowi GPS dla seniorów?

Oczywiście nic nie zastąpi osobistego nadzoru osoby narażonej na zaginięcie. Jest to jednak praktycznie niemożliwe, aby całodobowo czuwać osobiście przy naszych seniorach. Dlatego, choć lokalizator nie rozwiąże ich problemów z pamięcią i koncentracją, znacznie zniweluje problemy z zabezpieczeniem osób starszych.

Niezawodność, niewielkie rozmiary, możliwość ukrycia w przedmiotach używanych na co dzień, długi czas pracy lokalizatora, nieprzerwanie wysyłania sygnału czy precyzja lokalizacji są rzeczywistą pomocą przy śledzeniu i namierzaniu osób starszych np. podczas sprawdzenia prawidłowej trasy spaceru najbliższych.

Lokalizatory nie są odległą przyszłością! To rzeczywista pomoc w zabezpieczeniu seniorów

Lokalizatory są coraz popularniejsze. Każdy zauważa wymierne korzyści z ich używania. Zapewnienie bezpieczeństwa osobom chorym czy starszym jest sprawą nadrzędną, w której te małe i niezwykle sprawne urządzenia bardzo pomagają.

Chrońmy więc najbliższych. Dzięki lokalizatorom GPS dla seniorów możemy całodobowo otoczyć ich opieką.

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.