Towar akcyzowy będzie śledzony przez satelity – monitoring GPS w służbie ITD.

Projekt ustawy którego celem jest wzmożenie ochrony przewozu towarów akcyzowych za pomocą systemów monitoringu GPS, znajduje się obecnie w finalnej fazie. Oznacza to, że wszystkie pojazdy przewożące towar podjęty specjalnymi regulacjami będą musiały posiadać aktywny system śledzenia lokalizacji. Wyprzedź konkurencję i zaopatrz się w GPS Guardian już dziś.

powiadomienia o oczekujących raportach GPS Guardian

Inicjatywa resortu ma na celu określenie warunków przewozu towarów w ruchu krajowym, dwustronnym oraz w międzynarodowym tranzycie, produktami podlegającymi ustawie są między innymi:

  • Alkohol etylowy skażonymi dopuszczalnymi środkami, którego ilość wynosi więcej niż 500 litrów.
  • Susz tytoniowy.

Kontrola ma odbywać się za pomocą ogólnodostępnych rozwiązań oferowanych przez firmy z branży monitoringu GPS pojazdów. Systemy powinny umożliwiać śledzenie pozycji i statusu pojazdu, wgląd w archiwalne trasy, kontrolę paliwa w zbiornikach oraz kontrolowanie otwarcia/zamknięcia strefy ładunkowej.

Ustawowa specyfikacja określa, ze system musi składać się z:

  • Elektronicznego rejestru (Platforma monitoringu GPS Guardian)
  • Lokalizator zainstalowany w pojeździe (GPS Logistic PRO)
  • System przepływu informacji (Karta telemetryczna)

Brak systemu monitoringu GPS będzie skutkował nałożeniem wysokich kar finansowych. Według taryfikatora za niedopełnienie obowiązków ustawowych należy liczyć się z sankcją w wysokości od 5 000 zł do 20 000 zł.

Sprawdź Cennik

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.