5 sposobów w których monitoring GPS pomoże Ci osiągnąć cele biznesowe

Podczas wakacji zapewne miałeś dużo pomysłów odnośnie swojego biznesu i założyłeś przynajmniej kilka celów, które chciałbyś zacząć realizować po powrocie przed biurko. Każde nowe założenie biznesowe wymaga zwiększenia efektywności i produktywności, ale niekoniecznie zwiększania liczby etatów i wydatków na nowy sprzęt. Jeżeli Twoja firma ma w swoich zasobach przynajmniej dwa pojazdy, to jest to powód do zainteresowania się systemem zarządzania pojazdami, który jest szansą na przeniesienie Twojego biznesu na wyższy poziom.

Gra w otwarte karty z technologią GPS

Zapoznaj się z 5 sposobami na osiągnięcie swoich celów biznesowych dzięki systemowi GPS:

 

  1. Obniż koszty

 

To chyba jedno z podstawowych założeń stawianych przez przedsiębiorców i zarządców floty.

Muszą oni spróbować odpowiedzieć sobie na pytanie: gdzie zredukować koszty, żeby nie odbiło się to na generowanych przychodach? W pierwszej kolejności, uwaga powinna zostać skierowana na koszty związane z paliwem oraz eksploatacją pojazdów. Instalacja monitoringu umożliwi dokładny podgląd każdej kropli paliwa, zarówno wlewanego do baku, jak i tego spalanego przez silnik. Pełny komplet informacji umożliwi Ci namierzenie “szczeliny” oraz jej skuteczne załatanie. Najczęstsza przyczyną wysokiego spalania jest nadmierna praca na biegu jałowym – podczas pracy w tym trybie, a w zasadzie aktywnego spoczynku, maszyna budowlana, ciężarówka czy samochód osobowy spala paliwo i marnuje pieniądze. Możesz uniknąć tej sytuacji, ustawiając alarmy oraz dedykowane raporty. Dodatkowo na bieżąco będziesz miał kontrolę nad eksploatacją wszystkich pojazdów, a co więcej nie ominiesz żadnego przeglądu, co spowoduje zminimalizowanie awaryjności. A flota w pełnej gotowości to lepsze obroty. Pierwsze efekty zauważysz już po pierwszym miesiącu pracy z systemem monitoringu.

 

  1. Zmotywuj kierowców

 

Nie jestem za tym, aby przedsiębiorstwa instalowały monitoring GPS w pojazdach służbowych bez wiedzy pracowników. Takie założenie ma krótkie nogi. Zgadza się, że to szybki sposób na wykrycie nadużyć, ale dłuższa perspektywa jest jednak mniej optymistyczna – pogorszenie się atmosfery w firmie, wyrażanie przez pracowników niezadowolenia na forach internetowych to tylko część skutków, które mogą uderzyć w Twój biznes. Potraktuj GPS jako kolejnego pracownika w Twojej firmie, przedstaw go pracownikom i powiedz jakie ma zadanie i jak może pomóc w prowadzeniu biznesu. Dodatkowo dobrym rozwiązaniem wydaje się wdrożenie systemu motywacyjnego np. dla najbardziej ekonomicznych i bezszkodowych pracowników.

 

  1. Wykorzystaj 100%

 

Benjamin Franklin powiedział ponadczasową maksymę “Czas to pieniądz”. Teraz ja Jarek Nawigator, dopowiadam, że efektywnie wykorzystany czas to jeszcze lepszy pieniądz. Mam nadzieję, że nie wystawię się na ostracyzm, ale do sedna. Zarządzanie flota, to czynność strategiczna. Musisz zaplanować kursy pojazdów w taki sposób, aby wykorzystać ich potencjał w 100%. Potraktuj aplikację GPS Guardian jako planszę strategiczną na której każda dobra decyzja to lepsze zarobki i większe oszczędności.

 

  1. Zredukuj czynności administracyjne

 

Nie dość, że prowadzenie papierowej ewidencji jazdy przez kierowców jest czynnością czasochłonną, to na dodatek dane te są często zaokrąglane oraz nie uwzględniają np. przerw obiadowych czy prywatnych kursów. Nie osądzam nikogo, ale po prostu tak jest. Monitoring GPS jest sposobem na to, aby wszystkie procedury zautomatyzować. Dyspozytor floty definiuje datę i godzinę wygenerowania raportu, który następnie przesyłany jest do niego automatycznie droga e-mailową. Wszystkie zawarte w nim dane są zgodne z prawdą i na ich podstawie możliwe jest rozliczenie pracy. Kierowca natomiast nie musi poświęcać swojego czasu na raporty, ale może skupić się na swoich zadaniach. W skrajnych przypadkach, kiedy samochody służbowe są udostępniane w pełnym wymiarze czasowym, warto zaopatrzyć się w system jazda prywatna/służbowa. Wówczas w pojeździe instalowany jest przycisk, który umożliwia przełączanie się między tymi trybami.

 

  1. Zaskocz klientów

 

“Proszę się nie obawiać, nasz technik będzie u Pana za 5 minut, już jest na ulicy Mickiewicza” Instalacja lokalizatora GPS w pojazdach umożliwi Ci podgląd każdego pojazdu w czasie rzeczywistym . Przyda się to w kryzysowych sytuacjach, kiedy będziesz musiał skierować serwisanta czy dostawcę w dane miejsce jak najszybciej. Po prostu włączasz platformę i wybierasz kierowcę, który jest najbliżej. Możesz tez zdefiniować specjalne geoogrodzenie, czyli wirtualną bramkę, po której przekroczeniu wysyłany jest ustalony przez Ciebie alarm np. kierowca, który przekroczy dany teren otrzymuje powiadomienie, że na ul. Mickiewicza jest zgłoszenie serwisowe.

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.