Co to sonda paliwowa i dlaczego warto w nią zainwestować.

Monitoring GPS w połączeniu z sondą paliwową może pomóc w kontroli poziomu paliwa, co może pomóc Ci w obniżeniu kosztów związanych z gospodarką paliwową. Co to jest sonda paliwowa i jak działa?

Co to jest i jak działa sonda paliwowa?

Sondy paliwowe to jedna z najpopularniejszych form kontroli poziomu paliwa. Urządzenia te mają kształt rurki o długości kilkudziesięciu centymetrów, która wyposażona jest w układ elektroniczny. Montowane są pionowo w jednym bądź dwóch zbiornikach. Zastosowanie sondy paliwowej pozwala na lepszą analizę kosztów związanych z utrzymaniem floty.

Korzyści z zastosowania sondy paliwowej

Przy odpowiednim wdrożeniu, instalacji i synchronizacji z systemem, sonda paliwowa może dostarczać przydatnych informacji, takich jak:

1. Raport zużycia paliwa

Sondy paliwowe są w stanie dokładnie określić  zużycie paliwa przez pojazd na każdy kilometr, ta informacja podana w formie raportu staje się rzetelną informacją, na bazie której można zacząć generować oszczędności.
Co daje Ci sonda paliwowa i GPS Guardian:
Jako właściciel floty możesz analizować tygodniowe lub miesięczne zużycie paliwa dla każdego pojazdu, a także identyfikować informacje o nadmiernym spalaniu.

2. Powiadomienia o tankowaniu i upustach paliwa

Kierowcy mogą łatwo manipulować zużyciem paliwa, np. wykorzystując służbowy samochód do prywatnych celów. Proceder upuszczania paliwa cieszy się stałym zainteresowaniem, którego wyeliminowanie jest trudne przez brak dowodów i sam charakter kradzieży.
Jak pomoże Ci sonda paliwowa i GPS Guardian:
Jeśli więc chcesz wiedzieć, jaka ilość paliwa została uzupełniona, o której godzinie i w jakim miejscu- sonda paliwowa dostarczy Ci tych informacji w czasie rzeczywistym. W ten sposób zmniejszysz ryzyko marnotrawstwa paliwa oraz jego kradzieży.

3. Wychwytywanie niewłaściwych zachowań kierowców

Niektóre nawyki kierowców, takie jak przyspieszanie, zwalnianie czy jazda na biegu jałowym, mogą również mieć duży wpływ na nadmierne spalanie paliwa.
Co daje Ci sonda paliwowa i GPS Guardian:
Sondy pozwolą Ci pośrednio ograniczyć, a w konsekwencji całkowicie wyeliminować zachowania niezgodne z zasadami ecodrivingu, dzięki autorskiemu scoringowi przygotowanemu specjalnie na potrzeby zmniejszenia kosztów utrzymania floty.

System GPS Guardian został zaprojektowany tak, aby generować oszczędności i dostarczać wiarygodnych informacji przy możliwie największej automatyzacji procesów.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy dobiorą rozwiązani idealne dla Twojej floty.

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.