Jak radzić sobie w ciężkich warunkach pogodowych. 3-wskazówki dla flot ciężarowych

Zarządzanie pojazdami ciężarowymi to samo w sobie nie lada wyzwanie. Jeżeli dojdą do tego jeszcze ciężkie warunki atmosferyczne, to chcąc nie chcąc, grymas automatycznie pojawi się na twarzach fleetmanagerów i oczywiście kierowców. Dziś podzielę się z wami 3 wskazówkami dla kierowców dużych pojazdów ciężarowych w okresie zimowym.

Monitoring pojazdów ciężarowych - zima wskazówki dla kierowców

Zima, nawet ta Polska – czyli coś pomiędzy jesienią a zimą. W dalszym ciągu jest okresem w którym należy zachować szczególną ostrożność na drodze. Wiele osób zostaje rannych w wypadkach z udziałem dużych aut ciężarowych. Nawet jeżeli śnieg nie obejmuje jezdni, to droga wciąż jest śliska, a rozpędzony pojazd ciężarowy, prowadzony nawet przez doświadczonego kierowcę może spowodować popłoch.

Pełny bak, odpowiednie ciśnienie i widoczny bieżnik

Nie sądzę, żebym odkrył Amerykę, ale dodatkowy ciężar w pojeździe, to lepsza trakcja. Jeżeli będziesz dbał o to, aby bak w pojeździe był pełny, opony będą miały odpowiednie ciśnienie i bieżnik, to będziesz lepiej zabezpieczony przed niespodziewaną utratą kontroli nad pojazdem.

Drogowe uzbrojenie

Upewnij się, czy stan pojazdu nie pozostawia wiele do życzenia. Zadbaj o to, aby wycieraczki były sprawne i właściwie ustawione, czy płyn do spryskiwaczy jest odpowiedniego typu i został napełniony do końca. Przed wyruszeniem w trasę, warto zapoznać się z przewidywanymi warunkami atmosferycznymi, nawet jeśli dla większości to aksjomat, to polecam zainstalowanie aplikacji pogodowej w której możliwe będzie zdefiniowanie alarmów ostrzegających nagłych opadach. Jeżeli wszystko jest gotowe, to przetestuj całość i ruszaj w drogę, ale pamiętaj, aby zachować…

Stan podwyższonego zaufania

Nawet jeżeli w tym roku Polska zima nie daje o sobie zbyt znać, to należy zachować wyjątkową ostrożność na jezdni, która to pod wpływem niskiej temperatury jest najczęściej oblodzona i bardzo śliska. Nawet jeżeli utrzymujesz bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu, ufaj tylko sobie.

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.