Lokalizator GPS/GSM – radiowe wsparcie sygnału GPS

Montując lokalizator GPS w swoim aucie, zawsze powinno zależeć nam na dokładności, wydajności i efektywności. Niezależnie, czy chcesz zabezpieczyć prywatny pojazd przed kradzieżą, czy firmowy przed nadużyciami – w obydwu przypadkach musisz zadbać o to, by wykorzystywane narzędzia charakteryzowały się perfekcją. Sygnał GPS może w niektórych przypadkach okazać się zawodny, dlatego radiowe wsparcie stacji bazowej GSM będzie wyjątkowo pomocne. Pamiętaj, że lokalizacja GSM znajdzie zastosowanie również w czasie monitoringu aktywów, transportu drogocennych przedmiotów lub osób.

Lokalizacja GPS w oparciu o sieć GSM – dokładniejsze rozwiązanie

Zdarzały Ci się sytuacje, że sygnał GPS znikał, gdy pojazd wjeżdżał do tunelu, garażu lub pod zadaszenie? Niestety, nawet gęste zachmurzenie może powodować problemy z dokładnym odczytem danych. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie modułu GSM. Dlaczego? Ponieważ nawet po wejściu do nieruchomości, obiektu zamkniętego lub zalesionego, wciąż podaje przybliżoną pozycję. Moduł GSM niekoniecznie musi stanowić podstawę nawigacji, lecz może posłużyć jako jej wsparcie, również jako monitoring łodzi..

Wszystkie urządzenia, które działają w sieci GSM (np. telefony komórkowe czy właśnie lokalizatory GPS/GSM) łączą się ze stacjami bazowymi GSM – nawet kilkoma jednocześnie. Dzięki temu są w stanie płynnie przełączać między stacjami, nie przerywając przy tym transmisji danych. Lokalizator GPS działający w sieci GSM, przemieszczając się po danym terenie, łączy się ze stacjami bazowymi, rejestrując ich numer oraz siłę sygnału. Z racji tego, że położenie stacji jest stałe, możemy określić położenie urządzenia GPS/GSM już przy połączeniu z jedną tzw. komórką, czyli stacją bazową. Położenie to będzie określone z dokładnością do zasięgu stacji.

Lokalizacja GSM jest bardziej precyzyjna w miastach niż na obszarach poza miejskich. Dlaczego? Wynika to z rozmieszczenia stacji bazowych – na obszarach o większym zagęszczeniu ludności z reguły występuje większa liczba stacji (celowo zmniejsza się ich zasięg). Dzięki temu do sieci komórkowej może połączyć się większa liczba urządzeń. Z kolei stacje bazowe GSM zlokalizowane za miastem mogą łączyć się na większe odległości.

Dynamiczny rozwój technologii charakteryzuje się coraz większą intensywnością. Nic więc dziwnego, że ilość urządzeń i lokalizatorów wykorzystujących zarówno sygnał GPS, jak i GSM z każdym rokiem rośnie. Specjaliści oceniają, że w roku 2020 ma być ok. 50 miliardów aktywnych narzędzi.

Po co w ogóle montować monitoring GPS wspierany siecią GSM w pojazdach, maszynach, walizkach, sejfach i innych wartościowych przedmiotach? Ponieważ w razie próby kradzieży, porwania lub nadużycia, od razu zaobserwujesz potencjalne ryzyko i otrzymasz możliwość błyskawicznej reakcji. Zadbaj więc o siebie, swoich bliskich, dobytek i wyposażenie firmy. Jedna niewielka inwestycja w lokalizator może pomóc Ci w zabezpieczeniu tego, co dla Ciebie najważniejsze. Sygnał GSM pozwala zlokalizować każde urządzenie nawiązujące połączenie z siecią GSM. Dzięki temu, nawet gdy sygnał GPS jest zagłuszany, operator GSM jest w stanie określić położenie lokalizatora GSM.

Lokalizator GSM/GPS – Guardian PRO

Zależy Ci na zastosowaniu sprawdzonych rozwiązań, które rekomendowane są przez klientów? Korzystaj więc z oferty renomowanej firmy i wybierz lokalizator Guardian PRO.

Jest to prosty w obsłudze lokalizator pozycji, który może posłużyć nie tylko do namierzania samochodów, pojazdów budowlanych, maszyn lub motocykli, ale również ludzi lub aktywów. Dzięki temu Twoje dzieci, bliscy lub seniorzy mogą być stale bezpieczni, a Ty będziesz na bieżąco znać ich pozycję. Urządzenie odświeża odczyt nawet co 1 sekundę, dzięki czemu nie ma mowy o pomyłce.

Guardian Pro oferuje funkcjonalność, dzięki której po naciśnięciu przycisku SOS, wysłany zostaje sygnał do jednostki alarmowej. Dodatkowo oferuje on możliwość odbioru pozycji w aplikacji mobilnej. Wystarczy pobrać i skonfigurować oprogramowanie, by zobaczyć, gdzie obecnie znajduje się samochód, motocykl, teczka, wóz firmy przeprowadzkowej z Twoimi meblami, dziecko lub senior.

Całe urządzenie zostało zabezpieczone odporną na kurz i wodę obudową, dzięki czemu sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach. Warto zaznaczyć, że jest ono niewielkie, dlatego użytkownicy nie muszą przejmować się dużą wagą, rozmiarem lub skomplikowaną instalacją.

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wypełnij formularz, a
my skontaktujemy się
z Tobą w ciągu
24 godzin.

lub zobacz cennik
0
0
Wyślij zapytanie