Monitoring autobusów przewożących ludzi

Zliczanie pasażerów, alkomaty blokujące zapłon oraz integracja tych urządzeń z GPS Guardian to gwarancja optymalizacji tras oraz skuteczny sposób na badanie ich efektywności. Zobaczmy jak te rozwiązanie dedykowane transportowi miejskiemu mogą pomóc firmom zarządzającym w generowaniu oszczędności oraz zapewnianiu bezpieczeństwa pasażerom.

Tutorial IV - Tworzenie reguł zdarzeń na platformie monitoringu GPS Guardian

Optymalizacja tras dzięki aplikacji pozwalającej na zliczanie pasażerów

Ważnym aspektem monitoringu autobusów w transporcie miejskim jest zliczanie pasażerów za pomocą dedykowanych aplikacji. Pozwalają one na optymalizację tras, badanie ich efektywności oraz planowanie wykorzystywania pojazdów. Jakie funkcje tego typu systemów niosą ze sobą największe korzyści? Oprócz zliczania pasażerów mają możliwość automatycznej transmisji danych przez WLAN oraz GSM. System pozwala na zarządzanie bazą danych wyników zliczania oraz przypisywania nazw przystanków do pozycji GPS. Aplikacja tworzy statystyki, które będą niezbędne do analizy wydajności przyjazdów i efektywności tras. Dane mogą zostać wyeksportowane do arkusza kalkulacyjnego lub PDF, co ułatwia ich analizę. Dzięki optymalizacji tras można minimalizować koszty własne.

Czy wiesz, że dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii moduły zliczające potrafią śledzić obiekty w oparciu o ich wysokość? System proponuje zdefiniowanie minimalnego progu wysokości, co pozwoli wykluczyć wózki, walizki, małe dzieci ze zliczeń. Dzięki temu otrzymamy wiarygodne statystyki.

Alkomaty blokujące zapłon w autobusach

Każdego roku coraz więcej pijanych kierowców powoduje wypadki drogowe, także za kierownicą autobusów. Złotym środkiem na utrzymanie bezpieczeństwa na drogach są alkomaty blokujące zapłon, które łączą tradycyjny alkomat z układem zapłonowym autobusu oraz immobiliserem. Jak to działa? Kierowca przed rozpoczęciem pracy musi dmuchnąć w alkomat, który jest zainstalowany w pojeździe. Jeśli zawartość alkoholu przekracza dopuszczalną normę, silnik w autobusie nie uruchomi się. Dzięki takiemu rozwiązaniu pijany kierowca nie będzie już nigdy stanowił zagrożenia dla życia pasażerów oraz dla innych użytkowników ruchu drogowego.  Wydawać by się mogło, że jest to idealny tester dla zawodowych kierowców, którzy pracują jako kierowcy autobusów. Alkomaty blokujące zapłon dają poczucie bezpieczeństwa osobom korzystającym z transportu publicznego, zamiast skazywać społeczeństwo na ryzyko utraty zdrowia lub życia przez nieodpowiedzialność pijanych kierowców.

Najważniejsze korzyści tego rozwiązania to intuicyjna obsługa, szybka gotowość do pracy, która jest możliwa nawet przy minusowych temperaturach czy też nowoczesna konstrukcja, cechująca się elementami biodegradowalnymi czy kolorowym wyświetlaczem oraz diodami LED w różnych kolorach.  Alkomaty blokujące zapłon to innowacyjność oraz bezpieczeństwo, które powinno zagościć na stałe nie tylko w autobusach, ale i wszystkich samochodach osobowych.

Integracja systemów z GPS Guardian

Dopełnieniem aplikacji do zliczania pasażerów oraz alkomatów blokujących zapłon jest integracja z GPS Guardian. System zapewnia śledzenie autobusów, czyli monitorowanie ich położenia, stały kontakt z kierowcą oraz weryfikacja eksploatacji samochodu. System pozwoli na generowanie oszczędności, dzięki kontroli spalanego paliwa, optymalizacji tras przejazdowych oraz kontroli kierowców, zapewniającej szybką pomoc w razie wypadku lub kolizji. Monitoring autobusów przewożących ludzi to nie pieśń przyszłości, lecz potrzeba teraźniejszości, która niesie ze sobą bezpieczeństwo, lepszą kontrolę oraz spore oszczędności. A to z pewnością gra warta świeczki.

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.