Monitoring maszyn budowlanych – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Chociaż prace nad stworzeniem satelitarnego systemu nawigacji rozpoczęły się już w 1973 roku, a system GPS został umieszczony na orbicie w 1978 roku, to powszechnie zaczął być stosowany dopiero na początku XXI wieku. Wcześniej był przeznaczony głównie do zadań wojskowych, ale od 2000 roku został udostępniony dla każdego i zmienił świat nie do poznania. Nigdy wcześniej nawigacja w terenie nie była tak łatwa, ale jak się okazuje, GPS oferuje o wiele więcej – przykładem jest monitoring maszyn budowlanych.

Kontrola eksploatacji pojazdu dzięki platformie GPS Guardian

GPS w podróży to dziś podstawa

Nieważne, czy jedziemy na wakacje, podróż służbową, czy musimy załatwić sprawę w swoim mieście – w każdej w tych sytuacji nawigacja GPS jest nieoceniona. Ciężko dzisiaj wyobrazić sobie bez niej kierowanie samochodem, bo zwalnia nas z obowiązku szukania, rozglądania się czy pytania ludzi o drogę. Nie musimy stawać na poboczu, wyciągać mapy, by dowiedzieć się, w jakim miejscu jesteśmy i jak dojechać do punktu docelowego. To nie tylko wygoda czy pewność, że dojedziemy o czasie (nawigacja GPS poinformuje nas o ewentualnych korkach), ale i bezpieczeństwo, bo kierowanie pojazdem i rozglądanie się za znakami czy ulicą, w którą trzeba skręcić, jest ryzykowne – zarówno dla własnego zdrowia, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

GPS – nieocenione narzędzie pracy

Od lat więc z powodzeniem wykorzystują GPS nie tylko kierowcy, którym samochód jest niezbędny do załatwiania codziennych spraw czy dalszych wyjazdów, ale przede wszystkim zawodowcy, bo dla nich auto jest codziennym narzędziem pracy. Ilość kursów, które muszą wykonać kierowcy ciężarówek, taxi czy pojazdów dostawczych jest ogromna, a sprawne przemieszczanie się z jednej do drugiej lokalizacji, jest tu kluczowe.

Co ważne, GPS to nieocenione rozwiązanie także dla osób posiadających własną flotę samochodów, bo mogą monitorować pracę zatrudnionych. A dzięki temu widzą dokładnie, jak wykonywana jest praca i za co dokładnie trzeba się rozliczyć. Po tym koniecznym wprowadzeniu przejdźmy jednak do sedna artykułu – monitoringu maszyn budowlanych.

Przed specjalistami od zarządzania flotą maszyn budowlanych stoi wiele wyzwań. Najistotniejsze z nich to zarządzanie czasem pracy, ochrona przed kradzieżą paliwa i pojazdów, czy kontrola rzetelności pracowników. Duża odpowiedzialność i różnorodność obowiązków wymaga wykorzystywania nowoczesnych narzędzi do zarządzania.

GPS Guardian to kompletne rozwiązanie telemetryczne, które umożliwia kontrolę pracy pojazdów, maszyn oraz pracowników, za pomocą jednego profilu. W ręce naszych klientów dostarczamy urządzenia montowane na stałe, rozwiązania mobilne i aplikacje na telefon. Stosowane przez nas nadajniki spełniają niezbędne normy zabezpieczeń, dzięki czemu są w stanie sprostać ciężkim warunkom w jakich pracują maszyny budowlane. Lokalizujemy wszystko i wszędzie, również tam, gdzie zasięg mają tylko najnowsze nadajniki satelitarne.

Monitoring maszyn budowlanych – jego największe zalety

Monitoring GPS pozwala mieć wszystko pod kontrolą, bo przed nim nie da się nic schować, ukryć, czy czegoś zataić. Przekonali się o tym właściciele bardzo cennych maszyn budowlanych. Oto powody, dlaczego monitoring w ich przypadku to same korzyści. Maszyny budowlane kosztują sporo pieniędzy, więc bardzo ważne jest, aby było pod czujnym okiem przez całą dobę. System GPS to gwarantuje!

Pełna ochrona maszyn

Niezwykle istotną kwestią dla każdego właściciela maszyn budowlanych jest zabezpieczenie maszyny przed kradzieżą. Monitoring GPS pojazdów jest jednym z najskuteczniejszych w tym celu narzędzi. Dokładna i precyzyjna lokalizacja z alarmem sms lub e‑mail informującym o próbie odholowania, umożliwia szybką reakcję przy próbie kradzieży. Nasze rozwiązania funkcjonują w oparciu o cyfrowe sondy paliwa umieszczane bezpośrednio w baku, podpięcie pod szynę CAN lub połączenie z pływakiem w zbiorniku, co pozwala na kontrolę spalania paliwa. Na podstawie wszystkich zebranych danych można wygenerować czytelne raporty.

Precyzyjna analiza pracy

Optymalizacja czasu pracy oraz efektywne wykorzystanie roboczogodzin, to czynności, które wymagają dużego nakładu czasu. Zaawansowana platforma monitoringu GPS Guardian daje możliwość analizy pracy maszyn w czasie rzeczywistym, zbierania informacji o postojach na biegu jałowym i pracy urządzeń dodatkowych takich jak żurawie, dźwigi czy pompki. Przydatną funkcję stanowi identyfikacja pracowników, dzięki której możliwa jest dokładna kontrola czasu pracy operatorów, precyzyjne określenie pozycji maszyn, w których się znajdują oraz weryfikacja wywiązywania się pracowników z powierzonych obowiązków.

Oferta szyta na miarę

Każdy z naszych klientów jest traktowany indywidualnie, ponieważ zależy nam, aby oferowane rozwiązania, spełniały wszystkie oczekiwania. Wielu z użytkowników platformy GPS Guardian korzysta z indywidualnych raportów dopasowanych do własnych potrzeb. Instalacja rozwiązania może odbyć się na terenie całej Polski, rozbudowana siatka instalatorów gwarantuje nam dotarcie do każdego z Państwa. Pracujemy tylko i wyłączanie z prawdziwymi specjalistami, którzy będą dbać o to, aby urządzenia działały poprawnie.

A oprócz tego:

• To jednocześnie pełna kontrola wydajności pracowników, bo widzimy, jak wygląda faktyczny czas pracy zatrudnionych osób i ile jest niepotrzebnych przestojów w pracy.

• Łatwo sprawdzić, czy maszyna wykonuje pracę fizyczną, czy raczej pracuje na wolnych obrotach. Przekonamy się nawet, czy jest załadowana, czy pusta, a co równie istotne – specjalne czujniki określą dokładnie, w jakim miejscu urobek został zrzucony z maszyny.

• Sprawdzimy, jak z daną maszyną obchodzi się robotnik, a przede wszystkim, czy odpowiednio redukuje ryzyko niewłaściwego postępowania, co ma przecież wpływ na bezpieczeństwo wszystkich pracowników znajdujących się na placu budowy.

• Pozwala szybko rozpoznać nieefektywne działania pracowników, a to za sprawą identyfikacji operatorów. Wykrywa przestoje na budowie, jak i potencjalne oszustwa czy nadużycia ze strony zatrudnionych.

• Monitoring zamontujemy właściwie w każdym rodzaju maszyny budowlanej, niezależnie, czy jest to zwykła koparka, czy wielka betonomieszarka. System GPS działa wszędzie, więc mamy gwarancję jego nieograniczonego użytkowania.

• To również oznacza, że wszelkie dane dotyczące danej maszyny są na bieżąco dostępne. Żeby z nich korzystać, wystarczy po prostu mieć dostęp do komputera bądź urządzenia mobilnego – smartfona lub tabletu.

• System monitoringu generuje czytelne raporty, na których znajdziemy dokładne rozliczenie pracy. Na ich podstawie pracodawca z łatwością dokona analizy i wyciągnie odpowiednie wnioski.

Monitoring maszyn budowlanych stanowi dzisiaj niezwykle ważne rozwiązanie, dzięki któremu zyskujemy nie tylko efektywność pracy zatrudnionych osób, ale i optymalizację kosztów eksploatacji maszyn. System monitoringu jest więc skutecznym sposobem na pełne usprawnienie funkcjonowania przedsiębiorstwa. Podsumowując, to mniejsze koszty i lepiej, wydajniej wykonujący swoje obowiązki pracownicy oraz pełna kontrola nad tym, co się dzieje z maszynami na placu budowy oraz poza nim.

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 1 godziny.

Skontaktujemy się z Tobą

Wyślij zapytanie Cennik 533 700 079 Zadzwoń