Namierzanie telefonu komórkowego – sprawdź, kiedy może się przydać!

Systemy GPS są wykorzystywane przede wszystkim w firmach. Dzięki nim właściciele przedsiębiorstw mogą zwiększyć oszczędności na paliwie, kontrolować pracę osób zatrudnionych oraz zabezpieczyć się na wypadek kradzieży pojazdów z firmowej floty. Korzyści płynące z wykorzystania systemów GPS coraz częściej dostrzegają również osoby prywatne. Namierzanie telefonu komórkowego to sposób, aby zapewnić bezpieczeństwo najbliższym.

Kolportaż made by IKEA

Usługa namierzania telefonu komórkowego – korzyści

Namierzanie iPhone’a czy smartfona działającego w oparciu o system Android przydaje się w wielu sytuacjach. Z takiej usługi szczególnie chętnie korzystają osoby:

  • mające dzieci w wieku szkolnym,
  • opiekujące się osobami starszymi,
  • uprawiające sporty (np. bieganie),
  • obawiające się kradzieży.

Namierzanie telefonu komórkowego, z którego korzysta dziecko

Młodsze dzieci przez całą dobę przebywają pod opieką rodziców. Starsze są bardziej samodzielne i część dnia spędzają poza domem. Aby mieć pewność, że dziecko dotarło bezpiecznie do szkoły lub wróciło z niej do domu, rodzice mogą wykorzystać usługę namierzania telefonu komórkowego. To jeden ze sposobów, który pozwala na bieżąco kontrolować lokalizację dziecka.

Namierzanie iPhone’a należącego do dziecka to także sposób, aby zorientować się, czy przestrzega ono ustalonych zasad (np. nie opuszcza sąsiedztwa bez zgody rodziców). Dzięki usłudze namierzania telefonu, rodzice mogą dyskretnie kontrolować swoich podopiecznych i nie muszą martwić się o ich bezpieczeństwo.

Namierzanie telefonu komórkowego osoby starszej

Monitoring GPS zapewnia poczucie bezpieczeństwa zarówno osobom starszym, jak i ich opiekunom. Seniorzy, u których zdiagnozowano problemy natury neurologicznej, wcale nie muszą rezygnować z codziennych aktywności, np. spacerów. Funkcja namierzania telefonu komórkowego pozwala im czuć się bezpiecznie – w razie kłopotów opiekun będzie znał ich dokładną lokalizację.

Z punktu widzenia opiekunów osób starszych monitoring GPS to sposób, aby niezależnie od okoliczności poznać lokalizację seniora i – w razie konieczności – zainterweniować. Problem z zaginięciami seniorów jest przy tym poważny. Tylko w województwie podlaskim co roku dotyka on ok. 60 osób.

Namierzanie telefonu komórkowego a aktywność fizyczna

W ostatnich latach bardzo popularnym sportem stało się bieganie. Osoby, które biegają, aby zrzucić zbędne kilogramy lub utrzymać dobrą formę, często zapisują się do różnych grup motywacyjnych. iPhone pozwala zapisywać pokonane w czasie treningu trasy, którymi następnie można dzielić się z innymi osobami.

Monitorowanie aktywności fizycznej jest niezbędne, aby śledzić postępy. Z tego względu namierzanie iPhone’a mogą wykorzystać również osoby jeżdżące na rowerze lub wspinające się. Dla ostatniej grupy użytkowników dobrą wiadomością jest, że namierzanie telefonu komórkowego to także możliwość sprawdzenia, na jakiej wysokości nad poziomem morza aktualnie się oni znajdują.

Namierzanie telefonu komórkowego a jego kradzież

iPhone najnowszej generacji to łakomy kąsek dla złodzieja. Osoby, które zainwestowały w nowoczesny sprzęt, powinny wiedzieć, że namierzanie iPhone’a to skuteczny sposób, aby zabezpieczyć się przed jego utratą. Ponieważ system GPS namierza urządzenie, a nie kartę SIM, możliwe jest jego zlokalizowanie nawet wówczas, gdy złodziej podmieni kartę.

Nie zawsze utrata telefonu jest spowodowana działaniem osoby trzeciej. Wszyscy użytkownicy smartfonów, którym zdarzyło się w przeszłości zgubić urządzenie, nie muszą już tracić czasu na jego poszukiwanie – wystarczy, że skorzystają z usługi namierzania telefonu komórkowego. W ten sposób iPhone będzie zawsze pod ręką.

Namierzanie iPhone’ów pozwala kontrolować pracowników

Usługa namierzania smartfonów jest najbardziej popularna wśród użytkowników indywidualnych, ale korzystać z niej mogą również przedsiębiorcy. Namierzanie służbowych iPhone’ów, z których korzystają pracownicy, to sposób na sprawdzenie ich aktualnej lokalizacji. Taka usługa może być szczególnie przydatna w przypadku firm utrzymujących dział handlowy.

 

 

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.