Niezbędnik profesjonalnego detektywa

Usługi detektywistyczne kojarzą się nam przede wszystkim ze spektakularnymi akcjami, gdzie bohater wykorzystuje szereg skomplikowanych, zaawansowanych technologicznie, specjalistycznych narzędzi. Może wyobrażenia tego typu akcji to zasługa efektownych filmów szpiegowskich, jednak faktem pozostaje, że specjalistyczny sprzęt to podstawa w trudnej pracy detektywa. Co jednak jest obecnie naprawdę niezbędne, aby skutecznie śledzić osoby, weryfikować kontrahentów, sprawdzać dokumenty lub też przeprowadzać audyty bezpieczeństwa?

W zależności od rodzaju sprawy, inne potrzeby w zakresie sprzętu

Tak, jak innego czasu i środków finansowych wymagać będą poszczególne, rozpracowywane sprawy, tak też różnić się będą niezbędne w konkretnych zadaniach narzędzia. Nieco inny bowiem charakter będzie miało szukanie dowodów zdrady małżeńskiej, inny poszukiwanie zaginionej osoby, a jeszcze inny przeprowadzenie śledztwa gospodarczego.

Wszystkie wymienione sprawy o zdecydowanie odmiennej specyfice, wymagać jednak będą niezmiennie doświadczenia, solidnego warsztatu detektywistycznego, nowoczesnych metod śledczych, znajomości obowiązujących przepisów oraz narzędzi w postaci zaawansowanego sprzętu cyfrowego, uniwersalnie sprawdzającego się w każdej sytuacji.

W co powinien zaopatrzyć się każdy profesjonalny detektyw?

Wiele obecnych dzisiaj na rynku sklepów ze sprzętem detektywistycznym oferuje szereg możliwość w zakresie profesjonalnego sprzętu detektywistycznego. Co jednak naprawdę będzie tutaj niezbędne? Postaramy się wymienić kilka najistotniejszych elementów.

Lokalizator GPS

Śledzenie osób bez profesjonalnego lokalizatora GPS to w dzisiejszych czasach po prostu brak profesjonalizmu. Dyskretny, mobilny, działający na urządzeniach z systemem Android oraz iOS i niewymagający instalacji żadnych aplikacji zewnętrznych – taki powinien być monitoring GPS dla profesjonalnego detektywa.

Podsłuch

Zaawansowane lokalizatory GPS oferują także możliwości w zakresie realizacji podsłuchu. Wyposażenie w czuły mikrofon pozwala na rejestrowanie wszystkich dźwięków w promieniu kilku metrów.

System przechwytujący rozmowy i smsy

W dobie „wszędobylskich” smartfonów i niekończących się rozmów to absolutna podstawa. System koniecznie powinien być dostosowany do pracy we wszystkich sieciach i kompatybilny ze stacjami bazowymi na całym świecie.

Minikamery możliwe do ukrycia w przedmiotach

Zamaskowane kamery, ukryte np. w wieszaku na ubrania, czy też w pendrivie, będą idealnym rozwiązanie do realizacji nagrań obrazu w jakości HD, praktycznie w każdych warunkach.

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.