Ucz kierowców ekonomicznej jazdy

Brytyjska organizacja Energy Saving Trust oszacowała, że przeciętny kierowca w Wielkiej Brytanii jest w stanie zaoszczędzić od 250 funtów do 300 funtów rocznie stosując się do zaledwie kilku wskazówek. Profesjonalni kierowcy przemierzają średnio kilkakrotnie większy dystans, czyli oszczędności w tym przypadku mogą wzrosnąć nawet do kilku tysięcy złotych w skali roku. Poniższe wskazówki, umożliwią Twoim kierowcą jeździć ekonomicznie i tym samym zmniejszać spalanie paliwa oraz koszty eksploatacyjne.

Deska rozdzielcza - ucz kierowców ekonomicznej jazdy dzięki monitoringowi GPS

Redukowanie pracy na biegu jałowym

Każda godzina pracy pojazdu na biegu jałowym to ekwiwalent poruszania się z prędkością ok 40 km/h – według danych Ford Motor Company. Wielu kierowców jest nieświadomych jak wysokie koszty może powodować tak pozornie błaha rzecz jak neutralna praca silnika. Pozostawanie pojazdu na rozgrzewkę przed rozpoczęciem jazdy, rozmowa telefoniczna, obiad „za kółkiem” czy zostawienie włączonego pojazdu podczas szybkiego wyjścia do sklepu. Wszystko to powoduje niepotrzebne koszty. Instalacja monitoringu umożliwi CI wyświetlenie wykresu pracy na biegu jałowym w danym pojeździe, optymalizuj pracę kierowców i otrzymuj realne oszczędności.

Kontroluj ciśnienie w oponach

Zachowanie odpowiedniego ciśnienia w oponach zwiększa bezpieczeństwo kierowcy. Nieodpowiednio napompowane opony mogą powodować wiele negatywnych zjawisk np. wydłużają drogę hamowania czy powiększają ryzyko wpadnięcia w poślizg. Niedobór ciśnienia potęguje opory toczenia się opony co w rezultacie znacznie podważy spalanie paliwa.

Unikanie szybkiej jazdy oraz wysokich obrotów

Kierowcy w ferworze drogowej atmosfery często pozwalają sobie na „przyciśnięcie” pedału gazu i przekraczanie prędkości. Według danych Polskiego Związku Motorowego przekroczenie prędkości o 25km/h przy ograniczeniu 70km/h może powodować wzrost spalania o 15%. Warto również kontrolować utrzymanie obrotów silnika na optymalnych 2,000 obrotach

Dynamiczny i płynny przejazd

Aktywna analiza sytuacja na drodze to sposób na uniknięcie niepotrzebnego przyśpieszania i hamowania, czyli jednych z podstawowych czynników generujących wysokie spalanie.

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.