GPS w samochodzie służbowym redukuje koszty utrzymania floty

GPS w samochodzie służbowym to rozwiązanie niezwykle praktyczne, wygodne i pozwalające na skuteczną optymalizację kosztów związanych z utrzymaniem floty pojazdów. Koszt paliwa to jeden z elementów silnie determinujących globalny koszt prowadzonej przez nas działalności. W połączeniu ze sposobem eksploatacji pojazdów może mieć niebagatelny wpływ na kondycję finansową firmy. GPS zamontowany w samochodzie służbowym to zatem odpowiedź na wysokie ceny paliw i nieekonomiczny sposób prowadzenia pojazdów przez pracowników firmy.

Monitoring redukuje koszty utrzymania pojazdów - GPS Guardian

GPS w samochodzie służbowym – skuteczna kontrola i oszczędności dla firmy

Niewłaściwa eksploatacja pojazdów, rosnące ceny paliw i drożejące składki ubezpieczeniowe powodują, że utrzymanie firmowej floty wymaga coraz większych nakładów finansowych. Skutecznym sposobem na ich optymalizację jest właśnie monitoring GPS samochodów zainstalowany w samochodzie służbowym, pozwalający kontrolować pojazd precyzyjnie i w czasie rzeczywistym.

Właściciele firm, których pracownicy mają do dyspozycji auta służbowe, często nie są świadomi, jak duży odsetek kosztów są w stanie zredukować dzięki wprowadzeniu nadzoru kierowców. Straty są często efektem nieprawidłowego korzystania z pojazdów, np. nagminnym przekraczaniem prędkości czy brawurowym stylem jazdy, a także niewłaściwym doborem pokonywanej trasy. Z tych właśnie względów w samochodzie służbowym coraz częściej stosuje się urządzenia lokalizujące GPS. Umożliwiają one kontrolę wybranych parametrów za pośrednictwem komputera podłączonego do Internetu lub telefonu komórkowego.

GPS w samochodzie służbowym to możliwość rejestracji trasy

Wykorzystywanie samochodu służbowego do celów prywatnych w trakcie pracy nie jest dziś rzadkością. Zdarza się, że pracownik świadomie wydłuża zaplanowaną trasę, by przy okazji coś załatwić lub robi dłuższy, nieplanowany postój. Monitoring działający w samochodzie służbowym w oparciu o technologię GPS zapobiega temu, rejestrując dokładne informacje dotyczące położenia pojazdu.

– System GPS w samochodzie służbowym umożliwia wyznaczenie obszaru, w którym powinien się on poruszać. Przekroczenie tej strefy skutkuje uruchomieniem alarmu, który automatycznie przekazywany jest do wybranej osoby – mówi Piotr Majewski z firmy Rikaline – Dodatkowo GPS przekazuje informacje dotyczące postoju na podstawie analizy trasy oraz czasu, w którym wyłączony został zapłon w samochodzie służbowym.

Poza bieżącym nadzorem, system GPS optymalizuje pracę dzięki dokładnemu planowaniu. Na podstawie raportów można zweryfikować, w jakim czasie pracownik realizuje dane zlecenie, a następnie wyznaczyć dokładne terminy dla innych kierowców. Nie ma też konieczności składania codziennych sprawozdań przez zatrudnionych, bo wszystkie dane otrzymujemy na bieżąco.

Kontrola paliwa i załadunku w samochodzie służbowym

GPS w samochodzie służbowym funkcjonuje w oparciu o zintegrowane układy, co pozwala kontrolować aktualny stan pojazdu, poprzez sprawdzanie takich parametrów, jak: stan licznika, prędkość, z jaką porusza się auto, czy ciśnienie oleju.

– Instalacja szeregu czujników systemu GPS w samochodzie służbowym eliminuje problem kradzieży paliwa, korzystania z pojazdu przez osoby niepowołane lub nieautoryzowanego otwarcia przestrzeni ładunkowej. Wszelkie nadużycia powodują, że włącza się alarm. Dzięki temu chroniony jest nie tylko samochód, ale również załadunek – mówi Piotr Majewski z firmy Rikaline.

GPS w samochodzie służbowym to czysty zysk

Powyższe zalety montażu systemu GPS w samochodzie służbowym to nie wszystko. Na obniżenie kosztów wpływa również fakt, że firmy ubezpieczeniowe chętnie wykorzystują technologię GPS dla lepszej ochrony pojazdu przed kradzieżą. Dlatego też za posiadanie w samochodzie służbowym monitoringu GPS oferują stosowne upusty na Autocasco.

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 1 godziny.

Skontaktujemy się z Tobą

Wyślij zapytanie Cennik 533 700 079 Zadzwoń