Czy warto inwestować w monitoring małej floty?

Monitoring i systemy informatyczne często niesłusznie kojarzą się wyłącznie z dużymi przedsiębiorstwami transportowo-logistycznymi.
Czy warto inwestować w monitoring małej floty?

Kluczowa jest oszczędność. Wspominamy o tym przy każdej okazji – monitoring generuje duże oszczędności, przede wszystkim ułatwiając znalezienie obszarów, które generują duże koszty, a także pozwala lepiej nadzorować pojazdy, co np. zmniejsza koszty napraw u mechanika (Rosnące ceny serwisowe – jak zaoszczędzić monitorując eksploatację pojazdu?)

Monitoring dla małej floty – czy to opłacalna decyzja?

Sam monitoring to połowa sukcesu, jeśli dostawca dysponuje odpowiednim oprogramowaniem, pozwoli ono w szybki i prosty sposób dostosować główne obszary działania monitoringu GPS tak, by jak najlepiej:

  • optymalizować trasy, nawet krótkie czy miejskie
  • kontrolować styl jazdy kierowców i wychwytywać niebezpieczne zachowań na drodze
  • stale monitorować pozycję pojazdu
  • zabezpieczać przed kradzieżą (np. odcięcie zapłonu)
  • szczegółowo kontrolować stan pojazdu oraz stan techniczny całej floty

Decyzja opłaci się więc tylko wtedy, gdy monitoring zostanie „skrojony na miarę” firmy i jej potrzeb – w innym wypadu będzie dużym miesięcznym kosztem, który niepotrzebnie obciąża budżet,

Kilka pojazdów – dużo zachodu?

Wielu klientów obawia się ilości pracy jaką zajmuje wycena, kontakt z opiekunem klienta, instalacja i wdrożenie nowej technologii do monitorowania GPS. Jest to zupełnie zrozumiała obawa, dlatego my, GPS Guardian, staramy się wychodzić naprzeciw swoim klientom oferując łatwą w obsłudze aplikację, dostęp do kalkulatora wycen, a od stycznia 2023 roku wprowadzamy do oferty gotowe pakiety dla przedsiębiorstw o różnych rozmiarach, stworzone na bazie feedbacku od klientów i wielu latach doświadczenia w branży.

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.