Rosnące ceny serwisowe – jak zaoszczędzić monitorując eksploatację pojazdu?

Eksploatacja samochodu, szczególnie duża, generuje ogromne koszty, co przy obecnej sytuacji gospodarczej na świecie zwiastuje tylko rosnące koszty. Jak szukać równowagi finansowej i zaoszczędzić u mechanika w 2022 roku?

Paliwo osiągające kosmiczne ceny, brak dostępności części samochodowych na rynku  – to niektóre aspekty, z jakimi muszą obecnie mierzyć się zarówno prywatni kierowcy, jak i osoby zarządzające flotą służbowych aut.

Za wymianę opon czy oleju musimy aktualnie zapłacić o około 10 procent więcej niż przed rokiem. Gorzej sytuacja wygląda w przypadku usług bardziej skomplikowanych, takich jak serwis elektroniki czy naprawy blacharskie.

Jak zmniejszyć koszty eksploatacji pojazdów?

Po pierwsze, należy zadać sobie pytanie co wpływa na koszty eksploatacji, a wpływa na to wiele zmiennych czynników:

  • wiek pojazdu
  • marka i model pojazdu
  • styl jazdy kierowców
  • zakresu usług jakie świadczy firma
  • częstotliwość kontroli i serwisów
  • itd…

O ile nie sprawimy, że każdy kierowca przesiądzie się w najbardziej ekonomiczny pojazd 2022, to bez wątpienia, wykorzystując wiele lat w branży telematyki, możemy pomóc w doborze narzędzi, które niwelują dodatkowe często niespodziewane wydatki.

Zmniejszenie kosztów jakie ponosi prywatny kierowca czy właściciel floty, możemy zacząć od poznania sposobów na walkę z rosnącymi cenami, a te sposoby to między innymi:

  • inwestycja w pojazdy ekonomiczne i ekologiczne – niekiedy większa inwestycja zwraca się szybko, warto przeanalizować opcje jakie mamy wybierając pojazd
  • monitorowanie kierowców – poznanie stylu jazdy kierowcy pozwoli na wychwycenie w porę zachowań potencjalnie niebezpiecznych, zarówno dla pojazdu jak i kierowcy
  • niwelowanie ryzyka powstania poważnych usterek 
  • monitorowanie stanu pojazdu – monitorowanie pojazdu i jego parametrów pozwala na stały wgląd do stanu technicznego maszyny

Monitoring prawdę Ci powie

Dysponując informacjami dotyczącymi kultury jazdy kierowców i stopnia eksploatacji samochodu, możesz zapobiec wystąpieniu poważnej usterki, wynikającej z nieprawidłowego użytkowania pojazdu.

Gdy poznamy złe nawyki kierowców (agresywna jazda, ryzykowne manewry), sposób ich doboru tras (skróty przez wymagające trasy, celowe wybieranie dłuższych dróg) łatwiej będzie nam zadbać o bezpieczeństwo pojazdu i kierowcy poprzez wysłanie go na jazdy doszkalające, a także zadbać o stan samej maszyny – dzięki doborowi optymalnych i wygodnych tras.

System telematyczny GPS Guardian zawiera szereg narzędzi, które umożliwiają bieżącą kontrolę czasu jazdy kierowców, a także poszczególnych parametrów pracy silnika. Takie rozwiązanie pozwala na pełną automatyzację analizy poszczególnych danych, które przedstawiamy w wygodnych raportach.

Kontroluj pojazd i oszczędzaj!

Kompleksowa kontrola stanu pojazdów i bieżąca analiza problemów związanych z nieprawidłowym jego działaniem to, w obecnych czasach, jedyne skuteczne rozwiązania pomagające uniknąć skutków wzrostu cen w warsztatach samochodowych.
Usterka zauważona w porę prawdopodobnie wygeneruje mniejsze koszty naprawy niż ta sama, ale niezauważona przez kilkaset kilometrów.

Kontrola możliwa jest tylko dzięki monitorowaniu pracy – silnika i człowieka – zapoznaj się z naszą ofertą rozwiązań i poznaj swój własny sposób na oszczędzanie.

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.