Zabezpieczenie wlewu paliwa przed kradzieżą

Kradzież paliwa to niestety całkiem powszechnie występujące zjawisko. W czasach, kiedy to optymalizacja kosztów utrzymania floty samochodowej i budowlanej ma tak istotne znaczenie, a koszt zużycia paliwa to jeden z najpoważniejszych kosztów prowadzonej działalności. Warto postawić na rozwiązanie, jakim jest skuteczne zabezpieczenie wlewu paliwa przed kradzieżą.

Jak uniknąć kradzieży paliwa?

Kradzież paliwa – jak jej uniknąć?

 

Możesz zabezpieczyć swój pojazd przed kradzieżą paliwa na dwa sposoby:

  • Aktywne zabezpieczenie, które pozwalają nam utrudnić dostęp do zbiornika.
  • Pasywne zabezpieczenia, które pozwalają nam wykryć upusty oraz zmierzyć realne spalanie w pojeździe lub maszynie.

Porównując to z danymi z faktur, możesz wyłapać nieprawidłowości.

Współpracujemy również z agencjami detektywistycznymi, które mogą dodatkowo objąć podejrzany pojazd  aktywnym śledzeniem i  dostarczyć Ci niezbitych dowodów przestępstwa

Najczęściej stosowane metody kradzieży paliwa to:

  • Podmiana paliwa – polega ona na tym, że paliwo z baku podmienione jest za inny płyn, najczęściej olej opałowy. Zainstalowany system pomiaru paliwa, który sprzężony jest z lokalizatorem natychmiast wykryje „skoki” paliwa na raportach – możliwe jest ustawienie alarmu, który od razu powiadomi Cię o próbie kradzieży.
  • Odessanie – najczęściej stosowana metoda, polega jak sama nazwa wskazuje – na odessaniu paliwa ze zbiornika. Monitoring, również wykaże skoki i zaalarmuje Cię o tym fakcie.

 

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.