Przepływomierz – pomiar zużycia paliwa

Jednym z najdokładniejszych urządzeń pozwalających na pomiar zużycia paliwa jest przepływomierz. Pozwala on na dokładny pomiar ilości paliwa, jaką pojazd lub maszyna spala na poziomie setnych części litra. Jest to jednocześnie najdroższe rozwiązanie i nie jest pozbawione wad.

Przepływomierz - sposób na pomiar zużycia paliwa GPS Guardian

O czym należy pamiętać przy wyborze tego rozwiązania? Przede wszystkich o prawidłowym doborze przepływomierza do pojazdu. Ważna jest również jakość wykonanej instalacji, która w przypadku przepływomierzy wymaga fachowości oraz doświadczenia. Dodatkowo analizując oferty należy zwrócić uwagę, czy oferowany przepływomierz uwzględnia niespalone paliwo powracające do zbiornika.

Istotną cechą pomiaru paliwa realizowanego przez przepływomierz jest to, że nie daje on nam informacji o rzeczywistym poziomie paliwa w zbiorniku paliwa. Dlatego za jego pomocą nie jest możliwa bezpośrednia detekcja tankowań lub upustów z uwzględnieniem miejsca i czasu zdarzenia. Bez dodatkowej kontroli tankowań oraz instalacji sondy paliwowej, podłączenia do szyny informatycznej (CANbus) lub pod pływak – wykrycie sprawcy kradzieży będzie utrudnione.

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.