Jak działa kontrola paliw GPS – Sonda paliwa, szyna CAN i moduł pływaka

Kontrola paliw w firmie poprzez GPS umożliwia monitorowanie i pomiar jego spalania na każdej z pokonanych tras. Następnie, na podstawie wygenerowanych raportów, możesz porównać zużycia paliw. Systemy te funkcjonują w oparciu o: sondy paliwa, które są umieszczane bezpośrednio w baku lub poprzez podpięcie pojazdu do szyny informatycznej CAN (Controller Area Network). Urządzenia te obsługują wykrywanie tankowań oraz rejestrują upuszczenia paliwa. Dzięki nim możesz dokonać kompleksowej analizy spalania paliw w Twojej firmie i wprowadzić oszczędności. Kontrola zużycia paliwa bardzo szybko przyniesie rezultaty w postaci zmniejszenia kosztów i wsparcia innych sektorów przedsiębiorstwa.

 

Stara stacja paliwowa - Kontrola i monitoring paliwa

Kontrola zużycia paliw GPS – uchroń się przez nadużyciami

W tym przypadku poziom paliw określony jest za pomocą fabrycznego systemu monitorowania, przetwarzanego przez komputer pokładowy. Uzyskane wyniki dostarczają rzeczywistych informacji, które można gruntownie sprawdzić za pomocą platformy internetowej i dowiedzieć się, jak wygląda analiza ekonomiki eksploatacji. Wszystkie dane z wyjazdów pracowników są zapisywane na serwerze i można na ich podstawie wygenerować szczegółowy raport kontroli zużycia paliw w firmie. Rejestracja poziomu paliw to nie tylko ochrona przed nadużyciami ze strony kierowców, ale i racjonalne zarządzanie gospodarką paliwową. Wszystko to możesz osiągnąć, stosując monitoring GPS. Ewidencja zużycia paliw powinna stać się w Twojej firmie standardem.

Monitoring zużycia paliwa poprzez GPS – Twój system kontroli

W naszej ofercie wyróżniamy następujące rozwiązania, pozwalające na realizację ewidencji zużycia paliw:

  • Kontrola paliwa w baku.
  • Kontrola zużytego paliwa.
  • Kontrola korka wlewu paliwa.
  • Kontrola tankowanych paliw.

Jak wygląda kontrola poziomu paliwa poprzez GPS

Sposób podejścia do tematu kontroli paliwa jest uzależniony od możliwości technicznych przedsiębiorstwa w danym pojeździe oraz indywidualnych preferencji klienta. Na etapie przygotowania oferty na monitoring tankowania, nasz pracownik przeprowadza rozmowę z klientem w celu ustalenia najlepszego rozwiązania oraz przedstawienia tego, co może dać kontrola zużycia paliw. Pamiętaj, że dzieli Cię tylko mały krok od tego, by w Twojej firmie została wdrożona szczegółowa ewidencja zużycia paliw. Wyślij do nas zapytanie, w celu otrzymania szczegółowej oferty na system kontroli spalania.

Kompleksowy pomiar zużycia paliw to sposób na obniżenie kosztów

Najczęstsze założenie stawiane przed przedsiębiorców to obniżenie kosztów prowadzonej firmowej floty. Pierwszym miejscem, w którym należy rozpocząć poszukiwania oszczędności, jest bak monitorowanych pojazdów. Koszty związane ze  spalaniem paliw mogą zostać ograniczone średnio o 18% dzięki instalacji nadajnika z kontrolą paliwa GPS, który będzie prowadził ciągły pomiar. Kontrola zużycia paliw to nie tylko sposób na oszustwa. Wykorzystując monitoring paliw, możesz również zagwarantować swojej firmie oszczędności.

Diabeł tkwi w szczegółach, czyli raport zużycia paliwa w praktyce

Instalacja systemu kontroli paliwa w baku, to nie wszystko. Kolejny krok to analiza zebranych danych. Nasz system wygeneruje Ci czytelny raport z analizy spalonego paliwa, ale to od Ciebie zależy, jak wprowadzone zmiany wpłyną na jakość pracy Twoich kierowców. Podpowiemy Ci, że wysokie koszty najczęściej generowane są przez:

  • nadmierną pracę na biegu jałowym,
  • wybieranie niewłaściwych tras przez kierowcę,
  • przekraczanie prędkości,
  • jazdę na wysokich obrotach,
  • nieracjonalne tankowanie paliwa.

Uniknięcie tej sytuacji jest możliwe dzięki ustawieniu automatycznych alarmów, które powiadomią Cię natychmiast o niepożądanym zdarzeniu i umożliwią rychłe przeciwdziałanie. Pierwsze zalety i oszczędności wdrożenia kontroli paliwa GPS będą widoczne już po kilku dniach od uruchomienia systemu. Przekonaj się, jakie efekty może przynieść Twojej firmie rejestrowanie spalania.

Pamiętaj, że ewidencja zużycia paliwa to prosty i skuteczny sposób na redukcję kosztów i zwiększenie wydajności w Twojej firmie!

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.