Jak działa kontrola paliwa GPS – sonda paliwa, szyna CAN i moduł pływaka

Kontrola paliwa w firmie poprzez system GPS umożliwia monitoring i pomiar jego spalania na każdej z pokonanych przez samochody firmowe tras. Następnie, na podstawie wygenerowanych raportów, możesz porównać poszczególne zużycia paliw. Systemy GPS funkcjonują tutaj w oparciu o: sondy paliwa, które są umieszczane bezpośrednio w baku lub poprzez podpięcie pojazdu do szyny informatycznej CAN (Controller Area Network).

Stara stacja paliwowa - Kontrola i monitoring paliwa

Urządzenia te obsługują wykrywanie tankowań oraz rejestrują upuszczenia paliwa. Dzięki nim możesz prowadzić precyzyjny monitoring paliwa, tym samym dokonując kompleksowej analizy spalania paliwa w Twojej firmie i generując konkretne oszczędności. Kontrola zużycia paliwa GPS bardzo szybko przyniesie rezultaty w postaci zmniejszenia kosztów, jakie ponosi przedsiębiorstwo, a także organizacyjnego wsparcia innych jego sektorów.

Kontrola paliwa GPS – uchroń się przez nadużyciami

Jak działa monitoring paliwa GPS? W tym przypadku poziom paliw określony jest za pomocą fabrycznego systemu monitorowania, przetwarzanego przez komputer pokładowy. Uzyskane wyniki dostarczają rzeczywistych informacji, które można gruntownie sprawdzić za pomocą platformy internetowej i dowiedzieć się, jak wygląda analiza ekonomiki eksploatacji. Wszystkie dane z wyjazdów pracowników są zapisywane na serwerze i można na ich podstawie wygenerować szczegółowy raport – kontrola zużycia paliwa w firmie. Monitoring i rejestracja poziomu paliwa to nie tylko ochrona przed nadużyciami ze strony kierowców, ale i racjonalne zarządzanie gospodarką paliwową. Wszystko to możesz osiągnąć, stosując kontrola paliwa GPS. Ewidencja zużycia paliw powinna stać się w Twojej firmie standardem.

Monitoring zużycia paliwa poprzez GPS – Twoja najskuteczniejsza kontrola

W naszej ofercie wyróżniamy następujące rozwiązania GPS, pozwalające na realizację ewidencji zużycia paliw:

  • Kontrola paliwa w baku.
  • Kontrola zużytego paliwa.
  • Kontrola korka wlewu paliwa.
  • Kontrola tankowanych paliw.

Jak wygląda kontrola paliwa poprzez GPS?

Kontrola paliwa poprzez systemy GPS obejmuje następujące elementy:

Sposób podejścia do tematu, jaki stanowi kontrola paliwa GPS, jest uzależniony przede wszystkim od możliwości technicznych przedsiębiorstwa w danym pojeździe oraz indywidualnych preferencji Klienta. Na etapie przygotowania oferty na monitoring tankowania paliwa, nasz pracownik przeprowadza rozmowę z Klientem w celu ustalenia najlepszego rozwiązania oraz szczegółowego przedstawienia korzyści, jakie niesie ze sobą kontrola zużycia paliwa GPS.

Pamiętaj, że dzieli Cię tylko mały krok od tego, by w Twojej firmie została wdrożona szczegółowa ewidencja i kontrola zużycia paliwa. Nie zwlekaj. Wyślij do nas zapytanie, w celu otrzymania szczegółowej oferty na system GPS kontroli spalania paliwa.

Kompleksowy monitoring paliwa to sposób na obniżenie kosztów

Najczęstsze założenie stawiane przed przedsiębiorców to obniżenie kosztów utrzymania firmowej floty. Pierwszym miejscem, w którym należy rozpocząć poszukiwania oszczędności, jest bak monitorowanych pojazdów. Koszty związane ze spalaniem paliw mogą zostać ograniczone średnio o 18% dzięki instalacji nadajnika z kontrolą paliwa GPS, który będzie prowadził ciągły pomiar. Kontrola zużycia paliwa GPS to nie tylko sposób na oszustwa. Wykorzystując monitoring paliwa, możesz również zagwarantować swojej firmie oszczędności.

Raport zużycia paliwa i monitoring w praktyce

Instalacja systemu “kontrola paliwa GPS” to nie wszystko. Kolejny krok to analiza zebranych danych. Nasz system wygeneruje Ci czytelny raport zużycia paliwa, ale to od Ciebie zależy, jak wprowadzone zmiany wpłyną na jakość pracy Twoich kierowców. Podpowiemy Ci, że wysokie koszty najczęściej generowane są przez:

  • nadmierną pracę na biegu jałowym,
  • wybieranie niewłaściwych tras przez kierowcę,
  • przekraczanie prędkości,
  • jazdę na wysokich obrotach,
  • nieracjonalne tankowanie paliwa.

Uniknięcie tej sytuacji jest możliwe dzięki ustawieniu automatycznych alarmów, które powiadomią Cię natychmiast o niepożądanym zdarzeniu i umożliwią szybkie przeciwdziałanie. Pierwsze zalety i oszczędności wdrożenia rozwiązania, jakim jest kontrola paliwa GPS, będą widoczne już po kilku dniach od uruchomienia systemu. Przekonaj się, jakie efekty może przynieść Twojej firmie monitoring paliwa.

Pamiętaj, że kontrola zużycia paliwa GPS to prosty i skuteczny sposób na redukcję kosztów i zwiększenie wydajności w Twojej firmie!

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 1 godziny.

Skontaktujemy się z Tobą

Wyślij zapytanie Cennik 533 700 079 Zadzwoń