Nowy GPS Guardian – zobacz co się zmieniło w nowej wersji platformy

16. grudnia 2020 uruchomimy nową wersję aplikacji GPS Guardian. Zobacz co znajdziesz na nowej platformie, co zostało przebudowane i w jaki sposób oraz w jakim kierunku będzie rozwijana w najbliższych miesiącach. Przejdź do poniższego artykułu, który podsumuje najważniejsze zmiany oraz przedstawi kierunek rozwoju GPS Guardian na najbliższe miesiące.

Słowo od Piotra Majewskiego – Prezesa spółki Geotik

 

Przed nami wciąż dużo pracy, ale znaleźliśmy się na etapie, w którym możemy przedstawić Państwu całkowicie nową aplikację GPS Guardian. Zgodnie z sukcesywnie realizowanymi etapami strategii rozwoju spółki Geotik, od przeszło roku tworzymy nowoczesną platformę monitoringu pojazdów i zarządzania flotą, która będzie służyła jako fundament rozwoju aplikacji GPS Guardian oraz Teagle Systems.

Produkcja nowej aplikacji spowolniła rozwój obecnej platformy, która wciąż jest utrzymywana, ale zaciągnięty w niej dług technologiczny uniemożliwił jej szybki i płynny rozwój.

Nowy GPS Guardian nie osiągnął jeszcze ostatecznej formy, funkcjonalnie pokrywa 80-90% najważniejszych funkcjonalności, ale cieszę się, że jego rozwój będzie zdecydowanie szybszy i płynniejszy – odzyskaliśmy pełną zdolność do rozwoju aplikacji.

Wkrótce podzielimy się z Państwem najbliższym planem rozwoju aplikacji. Dziękujemy za dotychczasowe zainteresowanie oraz opinie dla wszystkich użytkowników biorących udział w beta-testach.

Co nowego?

 

GPS Guardian 2020 został zbudowany od podstaw. Zmianie uległa struktura układu modułów oraz zastosowana szata graficzna. Celem było przyśpieszenie dotychczas wykonywanych czynności poprzez automatyzację i redukcję niepotrzebnie wykonywanych czynności. To jednak zaledwie wierzchołek góry lodowej. Projektując nową aplikację mieliśmy na uwadze, aby nie tworzyć odseparowanego bytu. Nowy GPS Guardian miał być kontynuacją obecnej platformy, a nie oddzielnym zestawem narzędzi.

Nowy GPS Guardian dostarczy Państwu moduły znane z poprzedniej wersji aplikacji są to m.in. Mapa, Pojazdy, Geo-ogrodzenia, Trasy, Raporty, Książka serwisowa. Zostały one jednak przebudowane w taki sposób, aby jeszcze lepiej spełniać swoją powinność, czyli w sposób szybszy i łatwiej dostępny.

Zmianie w niewielkim stopniu uległa nomenklatura. Staraliśmy się, żeby znane już przez Państwo funkcję nosiły zbliżone nazwy, tak aby ułatwić adaptację do nowej wersji.

Aplikacja GPS Guardian w obecnej formie pokrywa 80-90% możliwości poprzedniej platformy. Z powodzeniem wdrożone zostały wszystkie oczekiwane przez naszych Klientów moduły. Wkrótce zaprezentujemy Państwu roadmapę przedstawiającą dalszy kierunek rozwoju aplikacji.

Dołącz do NEW GPS Guardian

Nowe funkcje i ulepszenia

Czas na przedstawienie nowych funkcji, które poza zmienioną szatą graficzną, wprowadzają szereg usprawnień i ciekawych rozwiązań.

Aktywne grupowanie etykiet

Pojazdy oraz trasy na mapie przedstawione są w formie etykiet. Etykiety są dynamiczne i w zależności od zbliżenia/oddalenia widoku mapy są grupowane w listy umożliwiającą szybszą identyfikację przeglądanych obiektów.

Wyświetlanie stanu paliwa

Nowa aplikacja posiada rozbudowany moduł paliwa, który został stworzony w taki sposób, aby zapewnić użytkownikowi przejrzysty wgląd w aktualny stan paliwa oraz we wzorce spalania Twojej całej floty. Aplikacja generuje także powiadomienia i notyfikacje informujące o anomaliach, wysokim spalaniu oraz próbach kradzieży i niekontrolowanych wyciekach.

Powiadomienia i notyfikacje

Wszystkie notyfikacje i powiadomienia zostały zagregowane wewnątrz aplikacji, od teraz będziesz miał do nich swobodny dostęp wprost z ekranu komputera lub urządzenia mobilnego. Powiadomienia i notyfikacje umożliwią Ci także wykonywanie prostych zadań takich jak m.in. wykonywanie zdarzeń serwisowych.

Cykliczne raporty

Raporty pełnią jedną z najważniejszych ról w aplikacjach monitoringu GPS. Tak istotną, że spore grono użytkowników rezygnuje z logowania do aplikacji na rzecz automatycznie generowanych raportów. Nawyki te wynikają najczęściej z braku czasu lub chęci zagospodarowania ich na inne czynności. Projektując nowy GPS Guardian mieliśmy to na uwadze. Aplikacja posiada całkowicie przebudowany moduł generowania cyklicznych raportów, który po pierwsze ułatwia wgląd w listę zaplanowanych, a po drugie ulepsza proces ich tworzenia.

Podgląd zdarzeń serwisowych

Nowy GPS Guardian oferuje ulepszy system monitorowania potrzeb związanych z serwisowaniem pojazdów. Platforma automatyzuje planowanie przeglądów oraz przekazuje informacje na temat zbliżających/przekroczonych zdarzeniach serwisowych. System generuje powiadomienia na podstawie kalendarza, drogomierza lub obu parametrów jednocześnie.

Wydaj­niejsze planowanie

Zmini­ma­lizuj ryzyko wystąpienia awarii lub przestoju związanego z serwisem dzięki wglądowi w stan pojazdu. Wykorzystuj informacje z drogomierza do określania terminów przeglądów, aby wydajnie ją planować.

Kreator stref i regionów

Strefy to znany poprzednio pod nazwą geo-ogrodzeń moduł do tworzenia tak zwanych wirtualnych ogrodzeń, których przekroczenie generuje powiadomienia o wjeździe lub wyjeździe. Ulepszony moduł wyposażony jest w automatyczny system tworzenia regionów w oparciu o wyszukiwany obszar. Od teraz nie będziesz musiał ręcznie wyznaczać obszarów miast, województw czy państw – wystarczy wybranie regionu z listy.

Ikona wskazująca status pojazdu

Ulepszone etykiety na mapie wskazują informacje na temat aktualnego statusu pojazdu w aplikacji zarządzania flotą. Kolorystyka ikony pojazdu zaświadcza o stanie zapłonu, natomiast jej kierunek, aktualny kierunek jazdy. Etykiety reagują na zmiany zachodzące w pojeździe i mogą wyświetlać także komunikaty dot. awarii, stanu paliwa czy statusu pracy.

Wielojęzykowość

W systemie pojawiła się obsługa języka angielskiego oraz niemieckiego panelu, dzięki czemu z Platformy mogą już korzystać nie tylko użytkownicy polskojęzyczni. Język możesz zmienić w ustawieniach konta.

Nowe widoki

Główny widok aplikacji składa się z: panelu nawigacyjnego po lewej stronie z szybkim dostępem do wszystkich modułów, panelu górnego zawierającego podsumowanie stanu floty (pojazdy w ruchu/zaparkowane) oraz stanu pracy (jazda prywatna/jazda służbowa). Centralny widok to ekran mapy przedstawiający wszystkie monitorowane zasoby.

Podgląd

Pełnoekranowy widok mapy na którym wyświetlone są wszystkie dostępne obiekty w aplikacji monitoringu GPS Guardian. Obiekty wyświetlone są w formie etykiet zawierających nazwę pojazdu, stan pracy, kierunek jazdy oraz aktualną prędkość. Etykiety odświeżają się w czasie rzeczywistym, a ich kliknięcie powoduje wyświetlenie większej ilości szczegółów.

Trasy

Moduł służący do wyświetlania wszystkich przemierzonych tras przez pojazdy dostępne w aplikacji. W nowej wersji aplikacji, wybór zakresu czasu skutkuje wyświetleniem karty z krótkim podsumowaniem zawierającym ilość tras, dystans i łączny czas jazdy. W ten sposób możliwa jest szybsza weryfikacja efektywności pojazdu bez potrzeby przechodzenia przez raportów i okien.

Pojazdy

Widok zawiera listę monitorowanych pojazdów w aplikacji. Skoncentrowaliśmy się nad tym, aby na karcie pojazdu zebrać wszystkie kluczowe informacje dotyczące aktualnego statusu pojazdu. Widok zawiera także możliwość szybkiego filtrowania obiektów po trybie jazdy oraz statusie pracy. Dodatkowo możliwe jest ukrycie wyświetlanych grup i pojazdów na mapie. Wybór pojazdu z listy spowoduje wyświetlenie warstwy ze szczegółowymi danymi pojazdu oraz zamontowanego w nim urządzenia.

Raporty

Nowy moduł raportów umożliwia szybkie tworzenie raportów jednorazowych oraz cyklicznych.

  • Kilometrówka
  • Rozliczenie VAT
  • Historia pojazdu
  • Drogowy
  • Stan floty
  • Karta pracy
  • Karta pracy zbiorcza
  • Paliwowy
  • Raport jazdy prywatnej
  • Czas pracy na biegu jałowym

Serwis

Zakładka serwis służy do monitorowania zdarzeń serwisowych utworzonych na podstawie harmonogramów. Lista przedstawia wszystkie utworzone serwisy pojazdów, którymi się opiekujesz. Lista zdarzeń przedstawia informacje na temat pojazdu, nazwy harmonogramu, terminu serwisu (po czasie i dystansie) oraz obecnego statusu zdarzenia. Nowy widok pozwoli Ci trzymać rękę na pulsie i reagować w przypadku zbliżających się serwisów w aplikacji. Dodatkowym ułatwieniem jest e-mail oraz notyfikacja z powiadomieniami serwisowymi.

Strefy

Całkowicie przebudowaliśmy moduł stref znany z klasycznej wersji aplikacji. Funkcja w obecnej formie umożliwia szybszy podgląd stref na mapie oraz tworzenie ich w oparciu o własne kształty (okrąg lub wielokąt). Nowością są predefiniowane regiony, wystarczy wpisanie słowa kluczowego zawierające nazwę: państwa, miasta, województwa, powiatu etc. a następnie system automatycznie utworzy strefę w danym regionie. Strefy informują o wejściu lub wyjściu poza monitorowany obszar w określonym przez użytkownika harmonogramie.

Dostęp mobilny

Nowy GPS Guardian działa na wszystkich urządzeniach mobilnych wyposażonych w przeglądarkę internetową oraz dostęp do Internetu. Obecna aplikacja to jednak tylko początek drogi na mobilnej ścieżce – już wkrótce pojawi się więcej informacji na temat GPS Guardian Mobile

Road mapa

Więcej informacji na początku 2021 roku

 

 

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.