System GPS – poznaj GPS Guardian

Nowoczesny system GPS to dziś niemalże konieczność. Mimo że początkowo został stworzony jedynie do celów wojskowych, to aktualnie znajduje szereg zastosowań w codziennym życiu. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ nie tylko zwiększa bezpieczeństwo maszyn i pojazdów, ale również pozwala otoczyć opieką osoby starsze, dzieci lub zwierzęta. Bez wątpienia systemy GPS to jedne z ważniejszych wynalazków, skutecznie zwiększających nasze poczucie komfortu.

Kompas

GPS Guardian – bezpieczny i dokładny system GPS

System GPS Guardian to monitoring GPS pozwalający ustalić położenie samochodu, maszyny, osoby lub zwierzęcia z dokładnością do kilku metrów. Nie jest to więc już tylko rozwiązanie służące do nawigacji pojazdów. Szereg nowych funkcjonalności sprawia, że systemy GPS znacznie zwiększają nasze codzienne bezpieczeństwo. Rozwiązanie to jest szczególnie istotne, jeśli doszło do kradzieży lub zaginięcia.

Niewielkie urządzenie montowane jest w taki sposób, by utrudnić dostęp przez nieautoryzowane osoby i działa na podstawie dwóch prostych mechanizmów. Pierwszym jest włączenie nadajnika, drugim natomiast zalogowanie na platformie do śledzenia aktualnego położenia danego obiektu. System GPS Guardian posiada pojemną baterię oraz system inteligentnego zarządzania energią, co sprawia, że urządzenie może działać bez zakłóceń na jednym ładowaniu przez wiele godzin.

Systemy GPS – do jakich zastosowań są przydatne?

System GPS z powodzeniem zastąpił tradycyjną mapę u zdecydowanej większości kierowców. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ znacznie ułatwia podróżowanie oraz pomaga szybko dotrzeć do celu bez pomyłek i nadrabiania zbędnych kilometrów. Absolutną rewolucją stał się jednak monitoring GPS do samochodu, który ułatwia codzienne funkcjonowanie wielu firm i osób prywatnych.

Zaawansowany system GPS Guardian sprawdza się zwłaszcza w działalności transportowej, pozwalając na kontrolę zużycia paliwa, aktualnej lokalizacji kierowcy, a także jego czasu pracy i bezpieczeństwa. Coraz chętniej wykorzystywaną funkcjonalnością jest również monitoring cennych ładunków, czyli tzw. asset tracking. Monitoring GPS osób natomiast skutecznie wspiera nas w opiece nad dziećmi i osobami starszymi, a także zwierzętami, które wymagają ciągłej uwagi. Możliwy jest także monitoring samolotów.

System GPS w monitoringu pojazdów

Systemy GPS to nieoceniona możliwość monitorowania pojazdów. Pozwalają nie tylko ustalić aktualne położenie, ale również stwarzają szansę na utrzymanie nieprzerwanego kontaktu z kierowcą oraz weryfikację sposobu eksploatacji samochodu. Jest więc to metoda na poprawę bezpieczeństwa oraz redukcję kosztów prowadzonej działalności transportowej. Monitoring pojazdów ciężarowych zabezpiecza pojazd przed nieuczciwymi kierowcami oraz kradzieżą paliwa. To również świetna metoda na poprawę terminowości wykonywanych zleceń, a także kontrolowanie postojów pracowników. Korzystając z systemu mamy ciągły dostęp do archiwalnych tras, aktualnych obrotów pojazdu, poziomu paliwa w baku oraz temperatury w ładowni. Sprawnie działający system GPS to także zabezpieczenie przed kradzieżą, pomagające określić dokładną lokalizację pojazdu wraz z całym ładunkiem. Tu przydaje się również monitoring naczep.

Monitoring maszyn budowlanych ma bardzo podobne zastosowanie. Jest to nie tylko sprawdzona metoda na ochronę mienia, ale również cenne zabezpieczenie przed nieuczciwymi operatorami, wykonującymi nieautoryzowane prace na własną rękę. Ciągły dostęp do parametrów i aktualnego statusu maszyny to nieoceniona pomoc w minimalizacji kosztów związanych z zakupem paliwa oraz nadmierną eksploatacją sprzętu.

Wśród osób prywatnych bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się natomiast monitoring motocykli. Pojazdy te są szczególnie narażone na kradzież, dlatego warto w porę się przed nią zabezpieczyć. System GPS daje dodatkowo możliwość zapisywania i udostępniania tras znajomym, a także zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy, informując o zbliżających się zakrętach, wypadkach lub innych utrudnieniach na drodze.

Monitoring dla wypożyczalni pojazdów pozwala na szybką informację zwrotna, gdy wypożyczony pojazd wyjedzie poza ustawiony obszar, np. Za granicę wbrew warunkom wynajmu gdzie już może nie obowiązywać ubezpieczenie OC.

Monitoring osób a system GPS

Monitoring osób to idealne rozwiązanie, kiedy chcemy mieć pewność, gdzie przebywają najbliżsi. Sprawdza się zwłaszcza w przypadku osób starszych mających problemy z pamięcią i orientacją w terenie oraz dzieci przebywających poza domem. Niewielki lokalizator GPS jest w pełni dyskretny oraz bardzo praktyczny. Pozwala określić lokalizację osoby z dokładnością co do kilku metrów.

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.