Redukcja paliwa oraz optymalizacja pracy w firmie Hanarol

Każda firma, która działa w branży dostarczania towarów boryka się z problemami opóźnionych dostaw, wysokich kosztów eksploatacyjnych pojazdów i kosztów związanych z czynnikiem ludzkim. Te kwestie skłoniły Hanarol do kontaktu z GPS Guardian. Przedsiębiorstwo stawiało na pierwszym miejscu szybkość dostawy, a realizacja tego założenia powodowała generowanie dużych kosztów. Monitoring GPS poprawił działanie floty i zoptymalizował koszty jej utrzymania.

Redukcja paliwa oraz optymalizacja pracy w firmie Hanarol dzięki monitoringowi GPS

Hanarol dysponuje ponad 10 pojazdami transportowymi, a zasięg działalności obejmuje całą Polskę. W związku z tym flota musiała być dobrze skoordynowana w celu uzyskania największej efektywności. Hanarol wspomina: “Główną motywacją do inwestycji w monitoring GPS była troska o handlowców oraz doręczycieli. Chcieliśmy mieć podgląd na całą flotę, włącznie ze szczegółowymi danymi eksploatacyjnymi, takimi jak spalanie oraz obroty silnika. Uznaliśmy, że produktywność naszej floty może zostać zwiększona”. Po przedstawieniu oferty i kilku rozmowach, firma Hanarol zdecydowała się na montaż zaproponowanych przez nas nadajników GPS Logistic PRO z bezstykowym podłączeniem do szyny CAN. “Podłączenie do CANa odbywa się metodą nieinwazyjną czyli bez naruszenia fabrycznej instalacji pojazdu i utraty gwarancji” – dodaje Szymon Pawlak specjalista ds. technicznych GPS Guardian.

Instalacja i mały problem

 

Nasi dzielni technicy przystąpili do montażu i podłączyli nadajniki GPS Logistic PRO w taki  sposób, aby ryzyko zagłuszenia było jak najmniejsze. Następnie zamontowane zostały bezstykowe konwertery CAN. Niestety, nie obyło się bez odrobiny dramaturgii. Przy pierwszym odczycie danych lokalizacja działała poprawnie, niestety dane z CAN były nieprecyzyjne. Do zadania został wydelegowany zespół składający się z instalatora oraz wspierającego go zdalnie technika od platformy GPS Guardian. Zakasali rękawy i rozpoczęli testy rozwiązania. Po kilkunastu minutach okazało się, że przyczyną jest inne kodowanie danych,  cała sytuacja została szybko zażegnana. Mogliśmy przekazać firmie Hanarol dostęp do aplikacji GPS Guardian z pełnym pakietem raportów spalania, przebiegu oraz obrotów silnika.

Cel biznesowy przedsiębiorstwa Hanarol osiągnięty

 

Firma Hanarol osiągnęła wszystkie zamierzone cele dzięki właściwemu wykorzystaniu platformy GPS Guardian. “Zredukowaliśmy nasze wydatki na paliwo, a nasi kierowcy wybierają znacznie lepsze trasy, dzięki czemu jeżdżą bardziej ekonomicznie i szybciej obsługują zamówienia. Dodatkowo jesteśmy w stanie przewidzieć dokładną godzinę dostawy towaru” dopowiada Krzysztof Chołuj zarządca floty w firmie Hanarol.

Na koniec

 

Chcielibyśmy podziękować firmie Hanarol za to, że wyraziła zgodę na podzielenie się z Państwem informacjami  o wdrożeniu systemu GPS Guardian, a także efektami, jakie udało im się osiągnąć Zdobyliśmy niezbędne doświadczenie, aby w przyszłości rozwiązywać i unikać wdrożenia z niestandardowym odczytem danych z szyny CAN. Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani, że nasz system umożliwia sprawne zarządzanie flotą i jej kosztami, a także pozwala na optymalizację czasu pracy kierowców i ekip transportowych. Krzysztof Chołuj dodaje że “GPS Guardian to idealne narzędzie dla wszystkich, którzy chcą zarządzać zasobami swojej floty zza swojego biurka”.

 

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.