Wykonywanie przewozów w e-TOLL w razie awarii urządzenia

Kierowca znajduje się na drodze płatnej, a urządzenie do monitorowania e-TOLL przestaje działać – co w tej sytuacji powinien zrobić dostawca, a co użytkownik e-TOLL. Jak uzupełnić brakujące informacje o przejazdach w eTOLL?

Systemy kontroli maszyn budowlanych

Urządzenie e-TOLL przestało działać – co teraz?

Zgodnie z obwieszczeniem Ministerstwa, wprowadzone zostaje specjalne zgłoszenie, które pozwala na kontynuację przejazdu po drodze płatnej w razie awarii urządzenia e-TOLL.

W momencie, kiedy urządzenie przestanie nadawać, kierowca znajdujący się na drodze płatnej może kontynuować przejazd, bez przekazywania bieżących danych lokalizacyjnych do systemu, po wcześniejszym zadeklarowaniu trasy przejazdu.

Należy pamiętać, że opłatę za zgłoszony przejazd trzeba uiścić z góry, przy czym dla kont przedpłaconych wymagane jest posiadanie środków na opłacenie deklaracji przejazdu, a w razie ich braku niezbędne jest uzupełnienie.

Jak uzupełnić przejazd w momencie awarii?

Aby zgłosić przejazd, w Internetowym Koncie Klienta wystarczy wybrać funkcję „Uzupełnij przejazd”, a następnie określić miejsce, gdzie urządzenie przestało działać oraz miejsce docelowe. Po wykonaniu opisanych czynności można kontynuować przejazd.

ISTOTNE – dopiero po poprawnym zgłoszeniu można wznowić przejazd.

Wyjątki – czyli kiedy zadeklarowanie przejazdu może poczekać

W wyjątkowych sytuacjach zadeklarowanie przejazdu będzie mogło nastąpić do 3 dni po jego zakończeniu.

Gdy pojazd:

uczestniczy w:

  • akcji ratowniczej lub humanitarnej;
  • usuwaniu skutków klęsk żywiołowych;
  • usuwaniu awarii;

jest używany:

  • do przewozów żywych zwierząt;
  • na potrzeby skupu mleka;
  • do przewozu leków i środków medycznych;
  • do przewozu materiałów niebezpiecznych w ilościach, dla których wymagane jest oznakowanie pojazdu tablicami ostrzegawczymi barwy pomarańczowej;
  • do przewozu betonu oraz pomp do jego tłoczenia;
  • do przewozu odpadów komunalnych lub nieczystości ciekłych;

a także, w przypadku autobusów przewożących pasażerów.

Proces uzupełniania przejazdu w e-TOLL

W momencie awarii urządzenia, zgłoszenia można dokonać w IKK za pomocą funkcji „uzupełnij przejazd”. Należy pamiętać, że funkcja  powinna być używana tylko w razie awarii urządzenia.

e-TOLL_zglaszanie_awarii

 

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.