Zabezpieczamy auto przed kradzieżą

Zabezpieczanie samochodów przed kradzieżą przy wykorzystaniu zaawansowanych systemów GPS to już niemal standard, obecny na rynku przeszło 10 lat. W dzisiejszym wpisie piszemy o tym, dlaczego warto skorzystać z tego skutecznego i niezawodnego systemu ochrony i lokalizacji.

Zabezpieczanie samochodów przed kradzieżą przy wykorzystaniu zaawansowanych systemów GPS to już niemal standard, obecny na rynku przeszło 10 lat. W dzisiejszym wpisie piszemy o tym, dlaczego warto skorzystać z tego skutecznego i niezawodnego systemu ochrony i lokalizacji.

Monitoring GPS samochodu – jak to działa?

Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą w postaci systemu GPS to obecnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań w zakresie ochrony przed złodziejami. A co szczególnie ważne, nowoczesny system monitorowania pojazdów GPS to propozycja zarówno dla właścicieli samochodów prywatnych, jak i przedsiębiorców utrzymujących flotę pojazdów służbowych w swojej firmie.

Monitoring GPS sprawia po prostu, że zawsze wiesz, gdzie jest Twoje auto. Otóż funkcja pobierania, zapisywania i przesyłania danych o położeniu obiektu wyposażonego w lokalizator GPS pozwala na śledzenie jego położenia w czasie rzeczywistym. Zwłaszcza w przypadku pojazdów firmowych przydatna okazuje się także technologia GPS umożliwiająca określanie geostref. Pojazd porusza się tutaj tylko w obrębie zdefiniowanego przez klienta obszaru, a każde wykroczenie poza strefę wywołuje alert.

Jeśli nie chcesz obawiać się o bezpieczeństwo swojego prywatnego samochodu, który stoi właśnie pod domem, monitoring GPS z pewnością będzie rozwiązaniem, które Ci w takiej sytuacji bardzo pomoże. Dzięki małemu, dyskretnemu i prostemu w samodzielnym montażu lokalizatorowi, zawsze wiesz, gdzie jest Twoje auto, a w razie takiej konieczności możesz skorzystać z opcji unieruchomienia pojazdu. Proste, prawda?

Zabezpieczony pojazd to także większe bezpieczeństwo kierowcy

W związku z tym, że system GPS dostarcza bieżących informacji na temat aktualnego położenia pojazdu, tego typu monitoring pozwala kontrolować także pracę kierowcy, a tym samym szybko wykryć wszelkie jej zaburzenia i oczywiście na nie zareagować. Tego typu rozwiązanie sprawdza się głównie w przypadku samochodów służbowych, ale nie tylko. Nieoczekiwana zmiana trasy, nieplanowany postój, inny niż zazwyczaj sposób prowadzenia pojazdu – jeśli tylko coś zwróci Twoją uwagę, możesz to w prosty sposób sprawdzić, chroniąc zarówno pojazd, jak i kierowcę.

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.