Samotna wyprawa w góry? Nie zapomnij o lokalizatorze!

Udane samotne wędrówki po górach to zawsze te, z których bezpiecznie wracamy do domu. Jeśli jesteś miłośnikiem samotnych wypraw, z pewnością wiesz, jak istotną rolę odgrywa tutaj zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa podczas tego typu pieszych podróży. O czym należy pamiętać? To kilka kluczowych kwestii i jedno nowoczesne rozwiązanie. Mini lokalizator GPS będzie z pewnością niezbędny.

Na początek – 5 rzeczy do zrobienia przed samotną wyprawą w góry

System GPS to dzisiaj niemal standard, także podczas organizacji zawodów, biegów przełajowych, czy też samotnych wędrówek górskimi szlakami. Rozwiązanie tego typu pozwala wyeliminować m.in. ryzyko zgubienia się, czy nawet zaginięcia zawodnika / turysty. Zanim jednak przejdziemy do działania, jakim jest namierzanie osoby, dzięki właśnie technologii GPS, krótko wymienimy kilka najistotniejszych kwestii, o których warto pamiętać przed planowaną wyprawą.

1. Wybierz szlak wędrówki

Jeśli nie jesteś doświadczony, niech to będą raczej uczęszczane trasy, choć to nieco burzy perspektywę samotnej wyprawy z dala od zgiełku i innych ludzi. Nie wybieraj dróg, których nie znasz lub takich, które wiodą daleko od głównych węzłów szlakowych. Poza tym popularne szlaki są zwykle dobrze oznaczone i trudniej na nich po prostu zabłądzić.

2. Zorganizuj ekwipunek i prowiant

Samotna wyprawa? O wszystko zatem musisz zatroszczyć się sam, bo nikt nie poratuje Cię np. dodatkową porcją jedzenia. Spakuj się odpowiednio wcześniej, w sposób zdecydowanie przemyślany.

3. Sprawdź prognozy pogody

A w zasadzie rób to na bieżąco, zarówno przed wyjściem, jak i podczas wędrówki, gdyż jak wiadomo, pogoda w górach bywa szczególnie zmienna i kapryśna.

4. Przygotuj plan B

Nie tylko pogoda, ale i inne przeciwności losu mogą popsuć nam nawet najbardziej pieczołowicie stworzony plan wyprawy. Dlatego przygotuj sobie „wyjście awaryjne”, sprawdź, gdzie na trasie znajdują się schroniska, leśniczówki, czy nawet wiaty dla turystów. To może okazać się naprawdę przydatnym rozwiązaniem.

5. Poinformuj innych o swojej wyprawie

Może to być bliska, zaufana osoba, a także ktoś ze schroniska, z którego wyruszasz (dokonaj wpisu w książce wyjść). Podaj planowaną trasę, przewidywaną godzinę powrotu. Jeśli nie wrócisz w wyznaczonej porze, poinformowane osoby będą mogły zorganizować dla Ciebie pomoc.

Wygoda i bezpieczeństwo na trasie? Lokalizator GPS

GPS Guardian PRO to prosty w obsłudze mini lokalizator GPS stworzony m.in. dla osób, które kochają samotne wyprawy górskimi szlakami. To stabilne i zawsze gotowe do akcji urządzenie, które sprawdzi się w absolutnie każdych warunkach. Zaopatrując się w lokalizator GPS umożliwisz namierzanie swojego położenia np. ratownikom, w sytuacji, w której będziesz potrzebował pomocy. Co potrafi tego typu urządzenie? To co najmniej kilka kluczowych funkcji, w tym:

  • lokalizator GPS przekaże innym osobom Twoją aktualną pozycję na trasie,
  • nie musisz martwić się o rozładowanie baterii – istnieje możliwość baterię wydłużenia czasu pracy lokalizatora nawet do 30 dni na jednym ładowaniu,
  • lokalizator mini został zamknięty w obudowie wielkości pudełka zapałek. Jest w pełni odporny na deszcz, płyny, piasek i kurz,
  • lokalizator GPS Guardian wysyła pozycję nawet co 1 sekundę. Twój ruch na trasie będzie przedstawiony w jak najbardziej realistyczny sposób.

Jak widać, mini lokalizator GPS to prosty, a jednocześnie skuteczny sposób na zwiększenie Twojego bezpieczeństwa podczas samotnych górskich wypraw. Dołącz go do listy rzeczy do zabrania przed każdą wyprawą!

 

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.