Jeszcze więcej oszczędności na paliwie! Nowe przepisy, nowa oferta.

Od 1 lipca 2015 roku wchodzą nowe przepisy dotyczące warunków odliczania podatku VAT od eksploatacji pojazdów firmowych wykorzystywanych w celach prywatnych. Teraz możliwe będzie odliczenie podatku w wysokości 50% także od paliwa.  Nowe warunki, to szansa dla przedsiębiorców na pomnożenie oszczędności, których gromadzenie będzie jeszcze skuteczniejsze dzięki nowej ofercie „GPS Guardian VAT

Nowe stawki w roamingu M2M Monitoring GPS

Dotychczas paliwo mogło zostać odliczone wyłącznie od pojazdu wykorzystywanego w celach służbowych. W tym momencie (szczególnie dla przedsiębiorców) rozpoczynały się schody, ponieważ trudno było przewidzieć  w jaki sposób organy będą weryfikować rzetelność wpisów w ewidencji pojazdów. Doprowadziło to do szeregu kuriozalnych sytuacji np. handlowcy kończący pracę za każdym razem byli zobowiązani do odstawienia pojazdu do bazy. Nie mogli poruszać się pojazdem po godzinach, czyli np. do domu, ponieważ od razu były to kursy skojarzone jako „prywatne”. To był zaledwie początek wierzchołka góry lodowej – fantazja puściła wodze w sposobie weryfikacji przez urzędników i doprowadziło to do kontroli pojazdów służbowych na parkingach supermarketów, przez co część podatników utraciła swoje vatowskie uprawnienia. Prawda jest taka że odliczenie 100% podatku VAT od eksploatacji była swego rodzaju deklaracją wykorzystywania pojazdu wyłącznie w celach służbowych i wymagała od przedsiębiorcy pełnej pewności. Podejście zgodne z maksymą „twarde prawo, ale prawo” niestety nie było odpowiednio dostosowane do realiów pracy kierowców osobówek: dojazdy do miejsca zamieszkania, jazdy poza godzinami pracy, postoje etc. – nowelizacja na szczęście nadała odpowiednią elastyczność tym warunkom.

Połowa swobodnego odliczenia

 

50% podatku może zostać odliczona tak samo jak dotychczas odliczana była od wynajmu, leasingu, zakupu części, kosztów naprawy czy konserwacji. To spore udogodnienie; Podatek VAT za paliwo przy średnim spalaniu pojazdu na poziomie 8l/100km i miesięcznym przebiegu ok 5 tys km – dane zgodnie z badaniem CVO – wyniesie 1609 zł, przedsiębiorca w takim przypadku wygeneruje oszczędności na poziomie 804 zł.

Automatyczna ewidencja 100% odliczenia

 

Sposób na pełne odliczenie podatku wymaga zaledwie dwóch warunków, gdzie jeden z nich dzięki monitoringowi GPS może zostać całkowicie zautomatyzowany. W pierwszej kolejności, pojazdy musza zostać zgłoszone do urzędu skarbowego na druku VAT-26. Następnie przedsiębiorca zobowiązuje się do prowadzenia szczegółowej ewidencji przebiegu pojazdu (data, cel, dystans, kierowca, stan licznika) – element ten jest szczególnie problematyczny, lecz tylko w momencie, gdy prowadzony jest manualnie…

Oszczędzaj z głową

 

Przygotowaliśmy specjalną ofertę dla nowych klientów GPS Guardian – wypróbuj  ofertę „GPS Guardian VAT” już dziś. Odlicz pełen podatek wykorzystując zautomatyzowane raportowanie. Należy pamiętać, że monitoring GPS to nie tylko szybki i skuteczny sposób na prowadzenie ewidencji, ale także kontrola floty, optymalizacja pracy kierowców oraz kosztów przeznaczonych na eksploatację.

Koszt – 499 zł netto pierwszy rok użytkowania, każdy kolejny to 399 zł netto.

Oferta wygasła 2015-07-2014

 

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.