Monitoring naczep

Do obowiązków firm transportowych nie należy już tylko punktualne dostarczenie towarów. Obecnie, wymagana jest wysoka wydajność i produktywność przy zachowaniu minimalnych kosztów transportu. Takie zapotrzebowanie rynku wymaga od właścicieli firm logistycznych, transportowych rozwiązania, które pozwoli na kontrolowanie i zarządzanie transportem . Najczęściej wybór pada na monitoring GPS naczep.

Monitoring GPS Przyczep, naczep i ładunków ciężkich

Wydawać by się mogło, że wszystkie systemy zarządzania monitoringiem GPS naczepami czy ciągnikami siodłowymi są takie same, ale rzeczywistość wygląda inaczej. Jako właściciel potrzebujesz więcej informacji, niż bieżąca lokalizacja aktywów. Wymagane jest rozwiązanie, które będzie zbierało w czasie rzeczywistym szeroki zakres informacji takich jak:

  • przemierzona trasa naczep
  • temperatura w ładowni
  • godzina, czas i miejsce otwarcia ładowni
  • czas przejazdu naczep
  • odchylenia od tras

To tylko mała część danych, jakie można otrzymać z zamontowanego lokalizatora GPS, a będą one niezastąpione dla kadry kierowniczej oraz menadżerów. Na ich podstawie, możliwe będzie zmierzenie wydajności oraz kosztów poprzez zoptymalizowanie tras oraz redukcji postojów.

“Wdrożyliśmy monitoring 5 naczep z pełną funkcjonalnością, czyli pozycjonowaniem co minutę, pomiarem temperatury oraz kontrolą otwarcia włazu ładowni. Mieliśmy jeszcze jeden wymóg – powiązanie nadajnika GPS z monitoringiem wideo oraz czujnikiem ruchu. W ten sposób, każda nieautoryzowana aktywność ruchowa, powodowała przesłanie alarmu na telefon komórkowy oraz obrazu do naszego systemu wideo.

<<Jarek Nawigator>> Warto wspomnieć jeszcze o inteligentnym systemie zarządzania danymi – dzięki temu rozwiązaniu, nie musisz martwić się, że monitoring GPS będzie generował duże koszty. Sam możesz zdefiniować jak częsta aktualizacja pozycji jest Ci potrzebna. Takie rozwiązanie pozwoli Ci to na obniżyć koszty przesyłu danych.

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.

A może potrzebujesz dodatkowej funkcjonalności, lub specjalnych raportów?

Wyślij zapytanie

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wypełnij formularz, a
my skontaktujemy się
z Tobą w ciągu
24 godzin.

lub zobacz cennik
0
0
Wyślij zapytanie