Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

Według najnowszych statystyk Komendy Głównej Policji tylko w pierwszych 6 miesiącach b.r. wszczęto 7827 postępowań karnych w sprawach kradzieży samochodów. W czasach, gdy cena auto casco zaczyna odgrywać coraz większą rolę, warto zastanowić się również nad innymi formami zabezpieczeń. Skuteczną ochronę zapewniają lokalizatory GPS do auta, które umożliwiają monitorowanie pojazdu w czasie rzeczywistym. Sprawdź nasze zabezpieczenie samochodu i przekonaj się o jego skuteczności.

Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

Lokalizator GPS do samochodu – dyskretne i skuteczne rozwiązanie

Lokalizator GPS jest stosunkowo niewielkim urządzeniem, które komunikując się drogą radiową z satelitą, umożliwia dokładne określenie pozycji auta. Z reguły umieszcza się go w dyskretnym miejscu w samochodzie (np. pod tapicerką), dzięki czemu złodziej nie wie, że pojazd jest monitorowany, a my – za pośrednictwem komputera podłączonego do Internetu – możemy w każdej chwili sprawdzić, co się dzieje z naszym autem.

Urządzenia dostępne obecnie na rynku wyposażone są w szereg rozmaitych funkcji. Jedną z nich jest np. zaznaczanie wybranego obszaru na mapie, po przekroczeniu którego uruchamia się alarm. Systemy GPS mogą przesyłać informacje nie tylko za pomocą Internetu, ale także sieci komórkowych, dzięki czemu można się z nimi komunikować w dowolnej chwili.

Zaawansowane lokalizatory są kompatybilne z innymi systemami zabezpieczeniowymi jak np. immobiliser. Dzięki nim, w sytuacji kryzysowej możemy nie tylko monitorować nasze auto, ale też unieruchomić je. Wysyłając SMS z odpowiednią komendą, możemy zdalnie unieruchomić pojazd, co uniemożliwi niedoszłemu złodziejowi ucieczkę – mówi Piotr Majewski z firmy Rikaline.

Dobry lokalizator GPS charakteryzuje się dużą funkcjonalnością. Niektóre urządzenia wyposażone są również mikrofon (który pozwala rejestrować rozmowy we wnętrzu samochodu) oraz czujnik ruchu, zapewniając tym sposobem pełną kontrolę nad pojazdem.

Cena, czyli ile kosztuje GPS do samochodu?

Dobry lokalizator GPS wykorzystywany do ochrony prywatnego samochodu można kupić już za kilkaset złotych. Często urządzenia są proste w montażu, więc nie wymagają ingerencji specjalisty, co wiązałoby się z dodatkowymi kosztami. Odrębną kwestią jest oprogramowanie. Część firm wymaga opłacania miesięcznego abonamentu, jednak są też takie, które w zakresie użytku niekomercyjnego oferują je bezpłatnie. Dodatkowo, lokalizator może wymagać karty SIM dowolnego operatora – cena, w przypadku okazjonalnego użytkowania, to ok. 5 zł rocznie. Zakup urządzenia, wraz z jego utrzymaniem, często kosztuje mniej niż dobrej klasy alarm. Jest również dużo tańszy od ubezpieczenia AC – mówi Piotr Majewski, twórca platformy GPS Guardian

Lokalizator do auta – na co zwracać uwagę podczas wyboru?

Dobry lokalizator GPS do samochodu wcale nie musi być drogi. Dokonując wyboru pośród szerokiej oferty producentów, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na funkcjonalność lokalizatora oraz to ile on kosztuje, ale także na oprogramowanie. Urządzenie musi mieć jak najmniejsze gabaryty, by móc z łatwością ukryć je we wnętrzu samochodu, oraz wytrzymałą, odporną na wstrząsy obudowę, aby nie uległo uszkodzeniu w trakcie jazdy. Bardzo istotne jest też zasilanie. Bateria powinna mieć jak najdłuższą żywotność i możliwość doładowania jej w dowolnym momencie. Ile potrzeb – tyle rozwiązań.

Bardzo istotnym parametrem jest dokładność urządzenia. Zadbajmy o to, by było wyposażone w jak najmocniejszy odbiornik GPS oraz dużą częstotliwość przesyłania sygnałów, co maksymalnie zmniejszy prawdopodobieństwo utraty zasięgu – dodaje Majewski.

Testując oprogramowanie GPS do auta, sprawdźmy, czy jest łatwe obsłudze oraz, czy posiada wszystkie istotne dla nas funkcje. Najlepszym rozwiązaniem jest aplikacja, z której możemy korzystać za pośrednictwem przeglądarki internetowej na telefonie lub komputerze osobistym, ponieważ będziemy mieli do niej dostęp zawsze, gdy będzie to potrzebne. Zabezpieczenie samochodu jeszcze nigdy nie było takie proste!

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.