Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

Dlaczego warto postawić na zabezpieczenie w postaci GPS do auta? Otóż według najnowszych statystyk Komendy Głównej Policji, tylko w pierwszych 6 miesiącach b.r. wszczęto 7827 postępowań karnych w sprawach kradzieży samochodów. W czasach, gdy amatorzy cudzych samochodów stają się coraz bardziej zuchwali, a cena auto casco zaczyna odgrywać coraz większą rolę w naszym budżecie, warto zastanowić się nad naprawdę skutecznymi formami zabezpieczeń pojazdu. Doskonałą ochronę zapewniają lokalizatory GPS do auta, które umożliwiają monitorowanie pojazdu w czasie rzeczywistym. Sprawdź nasze zabezpieczenie GPS i przekonaj się o jego pełnej skuteczności!

Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

W jaki sposób zabezpieczać samochód przed kradzieżą?

Na rynku dostępnych jest wiele zabezpieczeń samochodu przed kradzieżą. Rozwiązania tego typu można podzielić na mniej lub bardziej skuteczne, a także nieco bardziej zaawansowane, które zwiększają nasze szanse w starciu z potencjalnym złodziejem. Najprostsze zabezpieczenia antykradzieżowe samochodu to rozwiązania mechaniczne, takie jak blokady kierownicy, pedałów lub drążka skrzyni biegów, które wymagają od złodzieja znajomości mechaniki oraz czasu, na którym zależy mu najbardziej. Innymi skutecznymi metodami, które z powodzeniem mogą chronić nasze pojazdy, są alarmy oraz i immobilisery. Istotne jest jednak, aby były dobrze ukryte oraz posiadały własne zasilanie na wypadek odłączenia akumulatora przez złodzieja. Stosunkowo tanim, lecz wciąż skutecznym rozwiązaniem są również wyłączniki pompy paliwa, które uniemożliwiają odjechanie pojazdem przez osoby niepowołane. Jednym z najnowszych, lecz bardzo docenianych rozwiązań ochronnych jest monitoring GPS samochodu, który pokazuje informację o dokładnej aktualnej lokalizacji pojazdu. Często więc złodziej nie mając świadomości o zainstalowanym w aucie czujniku GPS, szybko jest namierzany, a samochód wraca do rąk właściciela. Warto więc zainwestować w dobry monitoring.

Jak działają zabezpieczenia antykradzieżowe samochodu?

Zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą mają różnorodne mechanizmy działania, co często decyduje o ich skuteczności. Wykorzystywane są metody mechaniczne, takie jak blokady kierownicy lub skrzyni biegów, alarmy, metody radiowe, elektroniczne oraz korzystające z sygnału GPS, współpracujące z aplikacjami mobilnymi. O ich skuteczności bardzo często decyduje stopień zaawansowania.

Najlepsze zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą

Dobre zabezpieczenie przed kradzieżą samochodu idzie z duchem czasu, korzystając z szerokich możliwości, jakie daje nam rozwój technologii. Aby być o krok przed złodziejem, warto bowiem korzystać z nietypowych, innowacyjnych rozwiązań, które są trudne do przejścia dla przestępcy. Pamiętajmy jednak, że współcześni złodzieje nie pozostają w tyle. Wciąż poszukują nowych, coraz bardziej kreatywnych rozwiązań na pokonanie zabezpieczeń w bardzo krótkim czasie. Z dostępnych aktualnie na rynku zabezpieczeń zdecydowanie najlepszym wyborem będą: lokalizator GPS, dobrej jakości alarm, wyłącznik pompy paliwa oraz blokada elektromechaniczna.

Dyskretne i skuteczne zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą – monitoring GPS

Monitoring GPS jest stosunkowo niewielkim urządzeniem, które komunikując się drogą radiową z satelitą, umożliwia dokładne określenie pozycji auta. Z reguły umieszcza się go w dyskretnym miejscu w samochodzie (np. pod tapicerką), dzięki czemu złodziej nie wie, że pojazd jest monitorowany, a my – za pośrednictwem komputera podłączonego do Internetu – możemy w każdej chwili sprawdzić, co się dzieje z naszym autem.

Nadajniki GPS, które umieszcza się w pojazdach dostępne obecnie na rynku wyposażone są w szereg rozmaitych funkcji. Jedną z nich jest np. zaznaczanie wybranego obszaru na mapie, po przekroczeniu którego uruchamia się alarm. Systemy GPS używane jako zabezpieczenie samochodu  mogą przesyłać informacje nie tylko za pomocą Internetu, ale także sieci komórkowych, dzięki czemu można się z nimi komunikować w dowolnej chwili.

– Zaawansowane lokalizatory GPS w  są kompatybilne z innymi systemami zabezpieczeń, jak np. immobiliser. Dzięki nim, w sytuacji kryzysowej możemy nie tylko monitorować nasze auto, ale też unieruchomić je. Wysyłając SMS z odpowiednią komendą, możemy zdalnie unieruchomić pojazd, co uniemożliwi niedoszłemu złodziejowi ucieczkę – mówi Piotr Majewski z firmy Rikaline.

Dobry lokalizator do samochodów charakteryzuje się dużą funkcjonalnością. Niektóre urządzenia wyposażone są również mikrofon (pozwala on rejestrować rozmowy odbywające się wewnątrz samochodu) oraz czujnik ruchu, zapewniając tym sposobem pełną kontrolę nad pojazdem.

Ile kosztuje zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą w postaci nadajnika GPS?

Dobry lokalizator GPS wykorzystywany do zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą, można kupić już za kilkaset złotych. Najczęściej urządzenia te są proste w montażu, więc nie wymagają ingerencji specjalisty, co wiązałoby się z dodatkowymi kosztami. Odrębną kwestią jest natomiast oprogramowanie wykorzystywane przez nadajnik GPS.

- Część firm wymaga opłacania miesięcznego abonamentu, jednak są też takie, które w zakresie użytku niekomercyjnego oferują je bezpłatnie. Dodatkowo,  dobre zabezpieczenie w postaci lokalizatora do samochodu może wymagać karty SIM dowolnego operatora – cena, w przypadku okazjonalnego użytkowania, to ok. 5 zł rocznie. Zakup urządzenia, wraz z jego utrzymaniem, często kosztuje mniej niż dobrej klasy alarm. GPS jest również dużo tańszy od ubezpieczenia AC – mówi Piotr Majewski, twórca platformy GPS Guardian.

Zabezpieczenie samochodu przez nadajnik GPS – na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Dobry lokalizator wcale nie musi być drogi. Dokonując wyboru pośród szerokiej oferty producentów, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na funkcjonalność nadajnika do samochodu oraz to, ile on kosztuje, ale także na oprogramowanie. Urządzenie musi mieć jak najmniejsze gabaryty, by móc z łatwością ukryć je we wnętrzu samochodu. Do tego konieczna jest wytrzymała, odporna na wstrząsy obudowa, aby urządzenie GPS nie uległo uszkodzeniu w trakcie jazdy samochodu. Bardzo istotne jest też zasilanie. Bateria powinna mieć jak najdłuższą żywotność i możliwość doładowania jej w dowolnym momencie. Ile potrzeb – tyle rozwiązań.

– Bardzo istotnym parametrem jest dokładność urządzenia GPS, którego użyjemy w pojeździe. Zadbajmy o to, by było wyposażone w jak najmocniejszy odbiornik GPS oraz dużą częstotliwość przesyłania sygnałów, co maksymalnie zmniejszy prawdopodobieństwo utraty zasięgu – dodaje Majewski.

Testując oprogramowanie do urządzenia GPS w celu zabezpieczenia samochodu, sprawdźmy, czy jest łatwe obsłudze oraz, czy posiada wszystkie istotne dla nas funkcje. Najlepszym rozwiązaniem jest aplikacja, z której możemy korzystać za pośrednictwem przeglądarki internetowej na telefonie lub komputerze osobistym, ponieważ będziemy mieli do niej dostęp zawsze, gdy będzie to potrzebne. Zabezpieczenie samochodu jeszcze nigdy nie było takie proste!

Alarm samochodowy

Alarmy samochodowe to wciąż jedna z popularniejszych metod zabezpieczenia auta przed kradzieżą. Wielu producentów decyduje się na fabryczny montaż alarmów w produkowanych przez siebie modelach. Przydatność alarmów jest bardzo duża, często może odstraszyć złodzieja lub zwrócić uwagę przechodniów. Skuteczność współczesnych alarmów bywa jednak różna, ponieważ złodzieje mają dużą wiedzę na temat tego typu zabezpieczeń oraz urządzenia, które ułatwiają im kradzież. Fabrycznie montowane alarmy są więc bardzo często doskonale znane przestępcom, a ich obejście stanowi dla nich coraz mniejszy problem. Jeśli postanowimy więc wyposażyć swoje auto w alarm, warto zainwestować w bardziej zaawansowane, a zarazem zaskakujące dla złodzieja urządzenie. Innowacyjne alarmy oparte na najnowszych rozwiązaniach technologicznych za każdym razem wykorzystują inny, generowany losowo sygnał. Dzięki temu nawet przechwycony przez złodzieja sygnał w krótkim czasie może okazać się już nieaktywny. Istnieją również bardziej zaawansowane alarmy, które reagują błyskawicznie na podejrzane ruchy karoserii, wysyłając wiadomość tekstową do właściciela pojazdu oraz włączając syrenę alarmową.

Wyłącznik pompy paliwa

Inne zabezpieczenia przed kradzieżą, które mogą uchronić nasz pojazd to dobrze ukryte wyłączniki pompy paliwa. Przełączniki takie uniemożliwia zapłon samochodu. Decydując się na to rozwiązanie, warto skorzystać z pomocy zaufanego mechanika, a nie autoryzowanych serwisów obsługi. Zasada jest prosta – im mniej osób o nim wie, tym rozwiązanie jest skuteczniejsze. Przełącznik można umieścić przykładowo pod tapicerką, gdzie będzie trudny w odnalezieniu przez złodzieja.

Blokada elektromechaniczna

Znanym od dawna rozwiązaniem są również zabezpieczenia mechaniczne, takie jak blokady na kierownicę, pedały lub drążek skrzyni biegów. To właśnie to ostatnie rozwiązanie mimo swojej prostoty wymaga od złodzieja znajomości mechaniki oraz czasu, by pokonać przeszkodę. Najtrudniejsze do sforsowania są systemy montowane wewnątrz centralnego tunelu, które blokując lewarek, uniemożliwiają zmianę biegu. Najnowszym rozwiązaniem w tym zakresie są blokady elektromechaniczne, które uruchamiamy z pilota. Ich działanie opiera się na radiowym uzbrojeniu specjalnego rygla unieruchamiającego lewarek skrzyni biegów.

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 1 godziny.

Skontaktujemy się z Tobą

Wyślij zapytanie Cennik 533 700 079 Zadzwoń