Lista modułów i funkcjonalności

Napisz do nas

Zdalna blokada zapłonu

Zdalne odcięcie zapłonu, polega na wybraniu w aplikacji GPS Guardian pojazdu lub pojazdów, których ponowne uruchomienie chcemy uniemożliwić. Wystarczy odpowiednio przesunąć suwak, który steruje tą funkcją. Odblokowanie pojazdu odbywa się w analogiczny sposób – poprzez przywrócenie suwaka sterującego blokadą do domyślnej pozycji.

Unieruchomienie silnika, bo tym realnie jest blokada zapłonu, następuje wyłącznie podczas postoju, tak by uniknąć sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu na drodze.

Laptop, na ekranie aplikacja GPS Guardian z widokiem pojazdu z możliwą opcją blokady zapłonu.
Grafika przedstawiająca stronę internetową i ikonę informującą o braku zasięgu.

Automatyczna blokada zapłonu
jako ochrona przed zagłuszarką

Ochrona przed zagłuszaniem sygnału GPS
Co w wypadku gdy ktoś próbuje wykorzystać zagłuszarkę do zablokowania sygnału pojazdu z którego korzystamy? Przy czym może to być nie tylko próba kradzieży, ale też ingerencji w stan pojazdu, np. upuszczanie paliwa podczas gdy pojazd nie jest monitorowany. Odpowiedzią może być automatyczna reakcja pojazdu wywoływana przez system.

W GPS Guardian korzystamy z kilku metod przeciwdziałania takim sytuacjom:
- Natychmiastowe powiadomienie e-mail o próbie zagłuszanie pojazdu
- Załączenie umieszczonej w pojeździe blokady
- Uruchomienie dodatkowej syreny

Przełącznik jazdy prywatnej/służbowej

Praktyczne rozliczanie prywatnych przejazdów służbowym autem
Narzędzie, które pozwala firmom na proste i efektywne rozliczanie kierowców z każdego przekroczonego kilometra. Kierowcy też powinni być zadowoleni z tego rozwiązania, ponieważ nie będą musieli dłużej prowadzić papierowej ewidencji z jazd prywatnych. Przełoży się to na większą ilość czasu, który będzie można spożytkować na obsługę klientów.

Laptop, na ekranie widok aplikacji, na mapie widoczna grupa pojazdów w trakcie jazdy służbowej.
Dwa laptopy na prawym witryna e-TOLL, na lewym aplikacja GPS Guardian.

e-TOLL

Automatyzacja poboru opłat za przejazdy
Wybierz rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb – z bezproblemową instalacją pod gniazdo diagnostyczne lub gniazdo zapalniczki, do instalacji pojazdu lub dające jednoczesną możliwość odczytu danych z komputera pokładowego.

Sent GEO

Usługi dla przewoźników towarów wrażliwych
Dzięki integracji z SENT GEO możliwe jest automatyczne przekazywanie danych o przewozie towarów wrażliwych do aplikacji rządowej. Kierowcy natomiast będą mogli skupić się na jeździe, ponieważ nie będą musieli pamiętać o manualnym uruchamianiu aplikacji kierowcy.

Dwa laptopy, na laptopie po prawej witryna Sent GEO, na laptopie po lewej aplikacja GPS Guardian. Pomiędzy laptopami dwa foldery symbolizujące przesył danych.
Dwa laptopy, laptop po lewej pokazuje aplikację GPS Guardian, laptop po prawej TIMOCOM, giełdę transportową. Pomiędzy laptopami dwie strzałki , jedna w prawo, druga w lewo.

Udostępnianie pozycji stronom trzecim

Integracja z giełdami transportowymi
Wielu klientów pyta o możliwość udostępnienia pozycji pojazdu w prosty sposób dla swojego klienta.
GPS Guardian od dawna oferuje tego typu rozwiązanie – wszystko dzięki rozbudowanym uprawnieniom, które można nadawać użytkownikom, którzy mogą czasowo udostępniać pozycję zleceniodawcom.

Dwustronna komunikacja głosowa

Lokalizator GPS z opcją rozmów
Oferujemy opcję monitoringu GPS z wykorzystaniem przenośnych centralek GPS. Takie urządzenie znajdują szerokie zastosowanie – zarówno do monitoringu osób i pojazdów – zwłaszcza tam, gdzie instalacja lokalizatora na stałe jest trudna.
Dzięki możliwości wykonywania rozmów z zadeklarowanym numerem telefonu oraz przyciskowi SOS urządzenie doskonale sprawdzi się przy monitorowaniu dzieci albo osób starszych.

Grafika, a na niej samochodzik leżący na telefonie, telefon wysyła sygnał
Grafika przedstawiająca czerowny samochód oraz rękę trzymającą kartę RFID.

Identyfikacja kierowcy

Łatwe rozliczenia i dodatkowe zabezpieczenie pojazdu
Dzięki identyfikacji kierowców możemy przypisać konkretne trasy do konkretnych osób wykonujących przejazd co znacząco upraszcza rozliczanie pracy poszczególnych pracowników. Dzięki opcji autoryzacji czytnik wykorzystywany do identyfikacji kierowcy może służyć jako dodatkowe zabezpieczenie antykradzieżowe na przykład uruchamiając syrenę alarmową w przypadku braku autoryzacji.

Zarządzanie zdarzeniami

Prawidłowa organizacja pracy dla średnich i dużych flot
W przypadku posiadania floty kilkudziesięciu lub więcej pojazdów, aktualny staje się problem mnogości powiadomień o interesujących nas zdarzeniach – np. przejeździe przez granice państwowe, przekroczeniach prędkości itd. Zwykle ważny jest tu czas reakcji i jak najszybsze wyjaśnienie sytuacji.  Dzięki modułowi zarządzania zdarzeniami, powiadomienie które trafia do użytkownika w aplikacji (a więc także poza kanałami e-mail i SMS), jest podejmowane przez jednego pracownika, a jego działania są widoczne i dokumentowane dla przełożonego.

Powiadomienia SMS

Szybka informacja o zdarzeniach
System GPS Guardian pozwala na odbieranie powiadomień SMS o różnorodnych zdarzeniach takich jak przekroczenie strefy, prędkości czy przypomnień o serwisie.

Kontrola stanu osprzętu pojazdu

Monitoring dla pojazdów komunalnych
+ 10 PLN netto do abonamentu / umowa +24 m-c
Dla pojazdów komunalnych równie ważne jest tak monitorowanie samej pozycji jak i realizacja ich funkcji – np. zamiatania, podnoszenia „odwłoka” – w przypadku śmieciarek, czy stanu pługa dla pojazdów realizujących zimowe odśnieżanie dróg.
Na potrzeby rozliczenia czasu pracy kierowców i wykonywania poszczególnych prac przez pojazd ważne jest aby łatwo podsumować czas danej aktywności.
Podobnie istotne są informacje o obszarze aktywności pojazdu – chodzi tu o dysponowanie odpowiednią dokumentacja, co może okazać się bardzo przydatne przy wyjaśnianiu sporów, bądź rozliczeniach ze zleceniodawcą.

Laptop z widokiem aplikacji, przed laptopem widać zieloną śmieciarkę i pomarańczowy pług śnieżny.

Nadawanie za granicą

Gdzie faktycznie będzie poruszał się pojazd?
Jeśli w naszej działalności zakładamy eksploatację pojazdu poza Polską warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań – zwłaszcza gdzie dokładnie będziemy jeździli i jak planujemy wykorzystać pojazd w przyszłości. W zależności od odpowiedzi warto rozważyć opcje z roamingiem na EU, całą Europę oraz wykorzystanie centralek GPS w standardzie LTE.

Rozwiązania kontroli paliwa

Precyzyjna kontrola stanu paliwa
W przypadku pojazdów o dużych zbiornikach, oszczędności i kontrola stanu paliwa mają duże praktyczne znaczenie. Z jednej strony mamy kontrolę rozumianą jako podgląd zużycia paliwa i naszych wydatków, z drugiej przeciwdziałania naruszeniom, np. nieautoryzowanym upustom. W obu wypadkach jest to możliwe do wykonania poprzez odbiór informacji z magistrali CAN, lub jeszcze dokładniej – poprzez instalację sondy paliwowej. Dodatkowym elementem może być wykorzystanie korków wlewu paliwa.

Komputer z widokiem raportu paliwowego. Zza komputera wystaje wąż do wlewania paliwa.

Chcesz widzieć więcej?

Wypełnij formularz, zadaj pytanie, przedstaw problem czy propozycję.
Skontaktujemy się z Tobą w ciągu
24 godzin.

Check - Elements Webflow Library - BRIX Templates

Thank you

Thanks for reaching out. We will get back to you soon.
Oops! Something went wrong while submitting the form.