Jazda prywatna/służbowa

Wykorzystywanie pojazdów służbowych w celach prywatnych bez wiedzy przedsiębiorcy to historia bez końca. Teraz nie dość, że firma może nieświadomie opłacać eskapady kierowców, to dodatkowo może zostać jeszcze za to ukarana przez fiskus. Instalacja monitoringu GPS z systemem „Jazda prywatna/służbowa” to proste i bezbolesne rozwiązanie dla firm oraz pracowników.

Kontrola jazdy prywatnej i służbowej z GPS Guardian

No dobra, to jak to działa?

Rozliczanie kierowców z przejechanych kilometrów w celach prywatnych, może odbyć się na dwa sposoby:

  • Instalacja w pojeździe specjalnego przycisku Jazda prywatna/Jazda służbowa, dzięki któremu kierowca może mechaniczne przełączać się pomiędzy trybami. Na podstawie zebranych danych, zostanie wygenerowany szczegółowy raport. Jeżeli kierowca zapomniałby przełączyć przycisku np. podczas urlopu lub weekendowego wyjazdu, system monitoringu może wygenerować automatyczne powiadomienie SMS lub E-mail.
  • Wygenerowanie raportu Jazda prywatna/Jazda służbowa ze ściśle określonymi godzinami pracy. Użytkownik może zdefiniować godziny pracy handlowca np. 9-17, wszystkie jazdy poza tymi godzinami będą zapisywane na poczet jazdy prywatnej.

Ustawa tego wymaga

Urzędnicy przedsięwzięli akcję sprawdzania wykorzystywania samochodów w celach prywatnych. Ma to związek z możliwością odliczenia pełnego podatku od kosztów paliwa, napraw czy eksploatacji. Motywacją do szybkie wdrożenia systemu ewidencji jazd powinno być to, że pracodawca, jak i pracownik mogą zostać ukarani za niewłaściwe użytkowanie pojazdów.

Rozwiązanie korzystne dla przedsiębiorcy i kierowcy

Przede wszystkim, będziesz miał pełną świadomość, jak Twoje pojazdy są wykorzystywane. Szczegółowe raporty umożliwią Ci proste i efektywne rozliczanie kierowców z każdego przekroczonego kilometra. Kierowcy też powinni być zadowoleni z tego rozwiązania, ponieważ nie będą musieli dłużej prowadzić papierowej ewidencji z jazd. Przełoży się to na większą ilość czasu, który będzie można spożytkować na obsługę Twoich klientów.

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.