Nowa funkcja jest już dostępna! Prezentujemy wykresy V2

Czas na kolejną po „Wskaźnikach stanu pojazdu” nową funkcję na platformie, poznajcie Wykresy V2 – zaawansowany moduł wizualizacji danych, który w prosty sposób umożliwi zestawienie danych wykresu z dokładnym miejscem na mapie.

Nowe i lepsze raporty GPS Guardian

Nowe wykresy to ogromny krok naprzód w stosunku do poprzedniej wersji – teraz wyświetlane dane są w pełni interaktywne. Nowa funkcja działa w następujący sposób, wykres połączony jest ze znaczkiem na mapie; każde przesunięcie kursora po osi wykresu automatycznie dopasowuje miejsce zdarzenia. Użytkownik w prosty sposób może wykryć wiele ciekawych zdarzeń drogowych np. dokładne miejsce i godzina przekroczenia prędkości, punkt najwyższego/najniższego spalania paliwa i wiele innych. Więcej szczegółów poniżej.

Wybór pojazdu i zakresu danych

W pierwszej kolejności użytkownik wybiera pojazd oraz zakres czasu, którego ma dotyczyć wygenerowany raport – zakres nie jest ograniczony i może obejmować wiele dni.

Nowe wykresu monitoringu GPS

Parametry

Użytkownik może zestawić maksymalnie dwa dowolne parametry, które następnie wyświetlane są na interaktywnym wykresie.


Nowe wykresu monitoringu GPS

Czas lub dystans

Wykres można wygenerować na dwa sposoby, względem czasu lub dystansu.

 

Nowe wykresu monitoringu GPS

Wykres

Wykres przedstawia relacje dwóch wybranych parametrów określonych względem czasu lub dystansu. Wyświetlone dane są w pełni interaktywne; poruszanie kursora po wykresie powoduje równoczesne przesuwanie znacznika przedstawiającego dokładnego miejsce zdarzenia. Wyświetlony poniżej wykres dystansu obejmuje ponad kilkaset kilometrów, duża ilość zgromadzonych na nim danych może tracić na czytelności, dlatego możliwe jest zaznaczenie dowolnego fragmentu i wyświetlenie związanych z nim szczegółów – wystarczy przytrzymać lewy przycisk myszy.

 

Cały-wykresSzczegółowe dane wykresu

Zaznaczenie fragmentu na wykresie spowoduje płynne przejście do jego szczegółów; wykres zostanie automatycznie zawężony, natomiast mapa ze znacznikiem przybliżona, tak aby obejmowała dotyczące go dane.

Nowe wykresu monitoringu GPS

 

Powrót do pełnego zakresu

Użytkownik może powrócić ze zawężonych danych do stanu poprzedniego, poprzez kliknięcie guzika „reset” w prawym górnym rogu ekranu wykresu.

Nowe wykresu monitoringu GPS

 

Wykres może zostać wygenerowany na podstawie wszystkich parametrów dostępnych w statusie wybranego pojazdu.

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.