Trzymaj rękę na baku! Monitoring GPS a oszczędności we flocie

Wiele firm i przedsiębiorstw boryka się z problem kosztów zużycia paliwa, który stale rośnie zarówno ze względu na zwiększające się ceny paliw czy kradzieże wśród pracowników. Koszty paliwa to bardzo ważny element budżetu firmy, dlatego przedsiębiorstwa zmuszone są do poszukiwania oszczędności w tym obszarze.

Kontrola obrotów silnika – trzymaj rękę na pulsie

Niestety, na rosnące ceny paliw  firmy nie mają wpływu, jednak możliwe jest ograniczenie do minimum lub zupełnie wyeliminowanie strat z tytułu kradzieży. W dzisiejszym dodatku do Gazety Wyborczej – Flota Transport Logistyka – ukazał się artykuł, który opisuje, jak poradzić sobie z tym problemem. Poza montażem sitka antykradzieżowego, dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie lokalizatora GPS, do którego dodatkowo można podłączyć sondę paliwa.

– Dzięki monitoringowi GPS oraz sondzie paliwa możemy na bieżąco śledzić zużycie paliwa w samochodzie oraz kontrolować, kiedy i ile go tankowano – wyjaśnia Piotr Majewski z firmy Rikaline, twórcy Platformy GPS Guardian.

Więcej porad i możliwości w artykule, który znajdziecie Państwo tutaj.

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.