Zniżki na AC – czy to możliwe?

Ubezpieczenie AC wykupuje się na wypadek kradzieży samochodu bądź jego zawartości, ale też w przypadku zniszczenia lub uszkodzenia pojazdu. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, jednak są sposoby aby na tego typu ubezpieczenie uzyskać dodatkową zniżkę. Autocasco (AC) jest ubezpieczeniem komunikacyjnym dobrowolnym. Zawarcie umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym zależy tylko i wyłącznie od właściciela pojazdu. Zazwyczaj polisa AC ma na celu wypłatę odszkodowania gdy ponosimy winę za uszkodzenie samochodu, gdy sprawca uszkodzeń pojazdu nie jest znany, gdy ukradną nasze auto lub jego cenną zawartość. Dobrowolność zawarcia umowy powoduje, że wiele osób nie decyduje się na taki krok ze względów finansowych. Jakie są sposoby aby obniżyć wartość ubezpieczenia AC?

Monitoring GPS - Zniżki na AC – czy to możliwe?

Kierunek: zniżka

Na rynku ubezpieczeń od dawna trwa ostra i bezpardonowa walka o klienta i towarzystwa ubezpieczeniowe starają się zainteresować kierowców swoimi ofertami, prześcigając się w różnych propozycjach. Dotyczą one między innymi rabatów na autocasco czy dodatkowe bonifikaty promocyjne. Jednym ze sprawdzonych sposobów na uzyskanie zniżki AC jest zamontowanie w aucie lokalizatora GPS. Wynosi ona 10% i jest skierowana do użytkowników samochodów osobowych. – Lokalizator GPS to urządzenie, które umożliwia śledzenie pozycji pojazdu w czasie rzeczywistym. Dzięki rozbudowanym funkcjom jakie daje platforma i lokalizator, możemy w znacznym stopniu zabezpieczyć samochód przed kradzieżą. Dla przykładu mamy możliwość ustawienia tzw. Geo-ogrodzenia, czyli obszaru po przekroczeniu którego uruchomiony zostanie alarm o wyjechaniu pojazdu poza wyznaczony terem a my zostaniemy o tym fakcie powiadomieni smsem lub e-mailem – tłumaczy Piotr Majewski z firmy Rikaline, twórcy platformy GPS Guardian Lokalizator GPS posiada certyfikat CE i jest dopuszczony do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej. Uznawany jako dodatkowe zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą jest honorowany przez ubezpieczycieli zniżkami – dodaje Majewski.

Warto pamiętać, że jeżeli ubiegamy się o zniżki AC samochody muszą mieć j obligatoryjnie zamontowane zabezpieczenie w zależności od tego, jaka jest wartość danego pojazdu. Przykładowo gdy wartość samochodu nie przekracza pięćdziesięciu tysięcy złotych, ubezpieczyciel wymaga, żeby posiadało jedno zabezpieczenie w postaci np. immobilaizera. Gdy mówimy o wartości auta większej niż ta suma, zamontowany musi być także alarm. Przy samochodach o wartości od stu tysięcy złotych, wymagane są natomiast trzy zabezpieczenia. Przy zniżce na AC, zyskuje się więc ochronę auta.

Dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą to nie wszystko. Używając lokalizatora GPS pożyczając auto komuś z rodziny (np. synowi lub córce), będziemy mieli pewność, że wszystko jest z nimi w porządku i bezpiecznie dotarli do celu. – Położenie pojazdu możemy sprawdzić za pośrednictwem komputera podłączonego do Internetu lub telefonu komórkowego. Podczas użytkowania samochodu mamy możliwość na bieżąco sprawdzać z jaką prędkością się porusza i np. jakie jest średnie spalanie paliwa – tłumaczy Piotr Majewski. Poza tym należy pamiętać, że lokalizatory GPS są niewielkie, przez co miejsce ich montażu jest teoretycznie dowolne. Cena takiego urządzenia nie jest duża – można go dostać już za kilkaset złotych co w pierwszym roku użytkowania pokryje się z kwotą jaką uzyskamy za zniżki AC. Zyskamy jednak dodatkowe zabezpieczenie auta i bezpieczeństwo najbliższych.

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.