2500 km rowerem przez pustynię – „Gobi Expedition”

Wyprawa „Gobi Expedition” – to pierwszy na świecie, samotny przejazd rowerem przez pustynię GOBI – drugą co do wielkości pustynię na świecie.  2500km – to dystans, na którym Łukasz Kraka Ćwikliński, będzie zdany tylko na Siebie, swój rower, nawigację TwoNav Ultra oraz inne gadżety. Do wyprawy pozostało zaledwie 7 tygodni

Sponsoring wyprawy

Start „Gobi Expedition” będzie miał miejsce w Ałtaju – miejscowości, która leży na wysokości 2200m n.p.m.,  trasa będzie prowadziła przez góry Ałtaju Gobjskiego, pustynię Gobi aż do znajdującej si na wysokości 952 metrów n.p.m. miejscowości Saynshand. Najważniejsze w całej wyprawie, jest jednak to, że cała akcja będzie miała szlachetny cel – wsparcie finansowe Opolskiego Hospicjum „Betania”, której to Łukasz Kraka-Ćwikliński jest wolontariuszem.

Mam nadzieję, że nabyte doświadczenie z poprzednich wypraw pozwoli mi w wykonaniu mojego planu w 100% bez konieczności uruchomienia planów awaryjnych. 😉 A po całym miesiącu spędzonym w Azji wrócę do Polski i opowiem Wam o tym, co widziałem, co przeżyłem i dlaczego było warto! Czas na przygotowania spędziłem solidnie, więc jestem w pełni świadom swoich mocnych stron, a te słabe starałem się zniwelować – Łukasz Kraka-Ćwikliński, Gobiexpedition.com

Kilka słów o Gobi:
– Pustynia żwirowa ma ponad 1610 km długości z południowego zachodu na północny wschód i ponad 800 km z północy na południe; ma ponad 2 miliony km² powierzchni..
– średnia temperatura wynosi w styczniu -20°C, w lipcu 16°C,
-Suche powietrze powoduje, że przy -20 stopniach dłonie pozostają ciepłe bez rękawiczek,
-lotnisko w Ułan Bator ma pas startowy kończący się u podnóża góry. Zatem samoloty mogą lądować tylko z jednego kierunku, i też w tym kierunku startować.

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.