Monitoring GPS w chłodni

Monitoring pojazdów ciężarowych z chłodnią staje się cennym narzędziem optymalizacji biznesu firm spedycyjnych i transportowych. Znaczną część jego użytkowników stanowią firmy farmaceutyczne i spożywcze, lecz coraz częściej przekonują się do tego rozwiązania właściciele z innych branż, przewożących towary w niskich temperaturach. Jego fenomen polega na intuicyjnej obsłudze, zapewniającej bezpieczeństwo ładunku oraz uniknięcie strat. Monitoring GPS to także kontrola zużycia paliwa i utrzymanie prawidłowej temperatury. Zobacz jak monitoring GPS pozwoli Ci zoptymalizować biznes, w którym kluczowe znaczenie ma kontrola temperatury przewożonych produktów w chłodni.

Monitoring GPS w chłodnii

Czym tak naprawdę jest godny zaufania monitoring GPS chłodni?

Dziś firmy produkujące towary przechowywane w niskich temperaturach (HACCP) mają coraz większą świadomość konieczności wyposażenia swojej floty w monitoring ciężarówek z funkcją GPS. Jest to inteligentny system zdalnego zarządzania temperaturą wewnątrz chłodni, która ma szczególną wartość, w momencie awarii lub zaniedbań kierowcy. Ustawienie odpowiedniej temperatury w pojazdach typu chłodnia jest dziś normą, lecz nie jest w stanie zapewnić Ci 100% kontroli nad asortymentem w każdym miejscu na ziemi. Innowacyjność monitoringu pojazdów ciężarowych i osobowych chłodni w dużej mierze opiera się na centralce telemetrycznej tzw. urządzeniu GPS wspartej przez szereg bezprzewodowych czujników. Akcesoria sprawują kontrolę nad bezpieczeństwem przewożonego towaru spożywczego lub farmaceutycznego, natomiast lokalizator GPS nad ilością postojów, prędkością jazdy czy spalaniem paliwa.

Czujniki pomogą zapewnić Ci kontrolę przewozu produktów, które muszą być transportowane w perfekcyjnie przygotowanych warunkach, w przeciwnym razie narażą Cię na olbrzymie straty. Dzięki czujnikom unikniemy nieprawidłowości podczas spedycji – nawet przypadkowe otwarcie drzwi chłodni zostanie odnotowane w aplikacji i ze swojego biura będziesz w stanie poinformować o tym kierowcę. W rekomendowanych przez nas urządzeniach znajdują się lokalizatory GPS, które dzięki wyposażeniu w 6 wejść do podłączenia profesjonalnych termometrów, gwarantują stałą kontrolę nad temperaturą asortymentu. Dużym udogodnieniem dla Ciebie będą raporty, które można wygenerować w dowolnym momencie. Dzięki nim monitoring ciężarówek stanie się ważnym elementem optymalizacji biznesu. Buduj dobre relacje ze zleceniodawcą, dzięki panelowi kontrolnemu, który zapewni Klientowi stały podgląd zlecenia i rejestrator trasy, a Tobie bardziej wiarygodną i transparentną firmę.

Monitoring GPS chłodni gwarantuje dostęp do danych w czasie rzeczywistym i z każdego miejsca na globie przez okrągłą dobę. Stała aktualizacja parametrów i danych, którą będziesz oglądać na ekranie swojego smartfona czy tabletu, zapewni Ci nie tylko komfort i prawdziwą kontrolę, ale możliwość ochrony Twojej firmy od strat spowodowanych uszkodzeniem ładunku.

Zobacz jak funkcjonalność monitoringu GPS chłodni radzi sobie podczas awarii

Dzięki indywidualnemu ustawieniu progów alarmowych dla każdego termometru oraz dla każdego monitorowanego obiektu, panujesz nad wszystkim, nawet gdy Twój kierowca oddalony jest o tysiące kilometrów od magazynu. W razie wystąpienia awarii, zobaczysz zdarzenie na mapie, a lokalizator GPS poda dokładne współrzędne, gdzie znajduje się pojazd. Podłączenie monitoringu chłodni GPS nie nastręcza wielkich trudności – można go podłączyć do czujnika lub czujników otwarcia drzwi, czujnika pracy agregatu chłodniczego, poziomu paliwa agregatu i 6 termometrów cyfrowych. System monitoringu chłodni jest uniwersalny – możemy rejestrować temperaturę w pojazdach osobowych i dostawczych do 3,5 tony, pojazdach ciężarowych z nadwoziem typu solówka, pojazdach ciężarowych z nadwoziem typu solówka z przyczepą, pojazdach ciężarowych z naczepami. To otwiera nowe możliwości dla średnich i dużych firm, dla których paliwem biznesowym jest przewóz towarów w niskich temperaturach (HACCP).

Na czym polega rewolucyjność monitoringu pojazdów ciężarowych?

Rewolucyjność monitoringu ciężarówek i towarów przewożonych w chłodni opiera się na prostocie – jest to jedno z najprostszych urządzeń do monitoringu temperatury, które jednocześnie cechuje się niską ceną. Dzieje się tak, ponieważ monitorowanie odbywa się bez konieczności instalacji droższych lokalizatorów GPS z własnym zasilaniem. Instalację monitoringu GPS chłodni wraz z rejestratorem trasy oraz kontrolą zużycia paliwa wykonuje się bez użycia systemu radiowego – w tradycyjny sposób. Dzięki temu kontrola temperatury produktów HACCP staje się nowym standardem, który napędza biznes, niwelując straty i budując lepsze relacje biznesowe ze zleceniodawcami.

 

 

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.