Rejestracja czasu pracy

Rzetelne sporządzanie i analiza wykresówek, danych z kart kierowców czy kart godzin pracy – wymaga zaangażowania Twoich kierowców oraz pracowników. Rozliczenie takie jest nie tylko czasochłonne, ale dodatkowo wyjątkowo podatne na błędy związane z czynnikiem ludzkim. Wszystko to razem wzięte odbija się na produktywności i – w konsekwencji – Twoich zyskach. Kontroluj czas pracy kierowców szybko i skutecznie.

 

 

Rejestracja i kontrola czasu pracy kierowców - GPS Guardian

Rejestracja i rozliczanie czasu pracy kierowców

Ewidencja czasu pracy kierowcy przedstawiona została na podstawie wdrożenia sprzed półtora roku. Klient zgłosił się do nas z podstawowymi problemami właścicieli dużych flot, takimi jak duże koszty eksploatacji oraz wysokie wydatki przeznaczane na paliwo. Wzięliśmy się zatem do roboty, wykonaliśmy audyt u zleceniodawcy i okazało się, że problem jest znacznie szerszy. Okazało się, że kierowcy często wykorzystują pojazdy do celów prywatnych, w godzinach pracy. W konsekwencji, trasa dotarcia do klienta była dłuższa średnio o 20-25%. Ta kwestia również powodowała, że produktywność firmy spadła, musiała ona bowiem płacić za nadgodziny kierowców. Nadgodziny, których, prawdę mówiąc, być nie powinno, gdyby trasy były dobrze zoptymalizowane, a kontrola i rozliczenie czasu pracy pracowników – wdrożone.

Kolejnym krokiem naszych działań, było dopasowanie rozwiązania idealnego dla klienta – wybór padł na nadajniki GPS z podłączaniem do szyny CAN, identyfikacją kierowcy oraz terminalem komunikacyjnym z pełną rejestracją czasu pracy. Wdrożenie sprzętowe trwało 24 godziny, następnie przeprowadziliśmy szereg szkoleń online z pracownikami odpowiedzialnymi za zarządzanie flotą, wiedzę ze szkolenia uzupełniliśmy naszymi pakietami materiałów dodatkowych. Od tego momentu, firma była wyposażona w niezbędne narzędzia do zarządzania flotą (nadajniki GPS z identyfikacją kierowcy oraz systemem rejestracji czasy pracy), co umożliwiło rozliczanie każdego kierowcy z każdej przepracowanej godziny oraz sposobu eksploatacji pojazdu. Zaleciliśmy, aby po wdrożeniu monitoringu wszyscy pracownicy zostali o tym fakcie poinformowani. Zaproponowaliśmy również wdrożenie systemu motywacyjnego – ranking kierowców z najmniejszym średnim zużyciem paliwa oraz z największą liczbą obsłużonych klientów. Takie rozwiązanie cieszyło się powodzeniem, ponieważ nie dość, że kierowcy nie musieli poświęcać czasu na obliczanie przebiegu oraz godzin pracy, to jeszcze byli nagradzani za właściwe wykorzystywanie pojazdów.

Kontrola czasu pracy kierowcy

Jak ważna jest kontrola, ewidencja i rozliczanie czasu pracy kierowców? Za odpowiedź może posłużyć wypowiedź samego klienta: „Do wszystkich, kogo może to dotyczyć. Platformę GPS Guardian można porównać do lekarza i lekarstwa – najpierw nasz problem został dokładnie zbadany i została wydana diagnoza a następnie, został wdrożony szereg urządzeń, który przyczynił się do poprawy wydajności naszej floty. Rejestracja i ewidencja czasu pracy (wraz z informacjami o eksploatacji) została wdrożona w 24 godziny. Firma Rikaline dostarczyła nam usługę, która była zdecydowanie bardziej elastyczna, aniżeli każdy dotychczas wypróbowywany przez nas system kontroli czasu pracy kierowców. Jesteśmy firmą, która we flocie ma samochody osobowe kierowane przez handlowców, oraz operatorów ciągników siodłowych, sprawowanie kontroli nad każdym z nich było nie lada wyzwaniem. Przez ponad 8 lat używaliśmy trzy różne systemy monitoringu, część z nich była dobra, lecz bardzo droga, natomiast inne, oferowały zdecydowanie zbyt niską jakość usług i cechowały się problemami z dostępem. Spowodowało to, że nasza firma była niejednokrotnie narażona na straty. Dzięki platformie lokalizacyjnej GPS Guardian oraz nieustannemu wsparciu pracujących w firmie Rikaline specjalistów, mogliśmy szybko wdrożyć dedykowane raporty oraz dedykowany system kontroli czasu pracy pracowników. Zwrot z inwestycji trwał 4 miesiące, a pierwsze efekty wdrożenia były widoczne już po tygodniu. Bardzo cieszy nas fakt, że liczba zdarzeń drogowych spadała o 15% w skali roku. Ważne jest to, że w ciągu roku platforma wniosła bardzo dużo zmian oraz nowych funkcjonalności – istotne dla nas jest, aby firma z która współpracujemy, bez przerwy się rozwijała. System obsługi klientów był elastyczny i konkretnie odpowiadał na każde zapytanie – z zespołem sprzedaży jesteśmy w ciągłym kontakcie. Polecam system monitoringu i kontroli czasu pracy pracowników, firmy GPS Guardian.”

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 1 godziny.

Skontaktujemy się z Tobą

Wyślij zapytanie Cennik 533 700 079 Zadzwoń