Monitoring GPS maszyn i samolotów (nie tylko) rolniczych

Monitoring GPS maszyn i samolotów rolniczych to dzisiaj wyznacznik nowoczesności i technologicznego zaawansowania gospodarstw rolnych. Bardzo często to także wymuszona przez okoliczności i istniejące uwarunkowania konieczność. Lokalizator samolotów rolniczych pozwala na jeszcze bardziej precyzyjne wykonywanie zabiegów agrotechnicznych. Rozwiązanie w postaci monitoringu to także pewność trasy realizowanej przez maszyny, a tym samym efektywność ich pracy.

Monitoring GPS samolotów

Uzyskaj rzeczywistą lokalizację maszyn oraz dokładną trasę, jaką przemierzają w powietrzu.

 

Rozległe gospodarstwa rolne wymagają nowoczesnego podejścia. Monitoring GPS doskonale sprawdza się w przypadku wykorzystywanych tam samolotów rolniczych. Daje to pewność, że realizowany posiew czy ochrona roślin zostały wykonane z jak największą dokładnością.

Monitoring maszyn w służbie człowiekowi

Jesienią 2012 roku Aeroklub Ziemi Lubuskiej wykorzystywał już po raz trzeci z kolei nadajniki GPS oraz system monitoringu samolotów. Cała akcja obejmowała 12 maszyn roznoszących szczepionki przeciwko wściekliźnie lisów na terenie 7-województw. Samoloty wylatały ponad 1000 godzin, przelatując około 200 000 km. Daje to łączną odległość równą 5-krotnemu obwodowi ziemi. Lokalizatory zostały zamontowane w samolotach An-2, które latały na wysokości 180-220 metrów. Monitoring samolotów z poziomu sztabu dowodzenia, umożliwił dokładną analizę wykonanych działań, koordynację ze służbami kontroli ruchu lotniczego oraz ze służbami ruchu lotniczego Sił Powietrznych RP. Jak widać, monitoring maszyn przydaje się nie tylko w celach rolniczych.

Warto dodać, że cała akcja przyczyniła się do obniżenia liczby infekcji lisów do poziomu marginalnego. Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do wzrostu bezpieczeństwa zwierząt oraz ludzi.

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.