Dane liczbowe mają moc! Poznaj 4 z nich, które zmienią Twoje postrzeganie monitoringu GPS.

Liczby są najczęstszym argumentem do podejmowania kluczowych decyzji biznesowych. Zastanawiałeś się kiedyś, jak Monitoring GPS może wpłynąć na rozwój Twojego biznesu oraz poprawę wyników generowanych przez Twoją flotę?

Dane liczbowe mają moc! Poznaj 4 z nich, które zmienią Twoje postrzeganie monitoringu GPS.

Zebrane informacje z zagranicznych portali oraz raportów grupy Aberdeen umożliwiły nam na przedstawienie 4 pokaźnych wskaźników, które prawdopodobnie zmienią Twoje postrzeganie systemów zarządzania flotą, jeżeli jeszcze się do nich nie przekonałeś.

2,2 miliardy dolarów oszczędności na paliwie

 

Każda firma transportowa szuka „dziury” generującej koszty, najczęściej znajduje je w paliwie, które nie dość, że jest coraz droższe, to na dodatek jest kradzione oraz nieefektywnie wykorzystywane. Instalacja systemów lokalizacji GPS oraz  urządzeń peryferyjnych do kontroli paliwa przyczynia się do zmniejszenia średniego spalania oraz radykalnie obniża ryzyko kradzieży.

5 milionów ton CO2

 

Każdy przedsiębiorca powinien być świadomy tego, że jego biznes może mieć ujemny wpływ na środowisko, dlatego niezwykle ważne jest, aby starać się temu przeciwdziałać. Badania przeprowadzone w USA oraz Kanadzie wskazują, że instalacja systemów telematycznych w firmowych flotach powoduje zmniejszenie zużycia paliwa oraz optymalizację pokonywanych tras, przekłada się to na redukcję 5 milionów ton emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Sytuacja w Europie jest bardzo zbliżona, ponieważ według danych przedkładanych przez Wspólnotę Europejską, 25% emisji dwutlenku węgla emitowanych jest przez branżę transportową.

12,6% rynkowy udział samochodów, które wykorzystują technologię telematyczną

 

Informacje o udziale procentowym pochodzą z rynku Ameryki Północnej, jednak ten sukcesywnie przenosi się do Polski.  Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na inwestycje w systemy monitoringu GPS.

35 miliardów dolarów oszczędności na nadgodzinach

 

Nieefektywne wykorzystanie zasoby czasowe, oszustwa płac, pomyłki w dokumentach ewidencji jazdy – te tylko kilka czynników, które przekładają się na straty rzędu 15-20 tysięcy złotych na jednym pojeździe w skali roku.

Najważniejszy jest cel

 

Wina praktycznie zawsze leży po środku, inwestycja w system monitoringu GPS powinna być motywowana  brakiem zaufania, lecz przede wszystkim zwiększeniem wydajności swoich pracowników, pojazdów, czy maszyn. Lokalizacja GPS, to forma nawigacji dla całej Twojej firmy, to narzędzie zbierające wiele przydatnych danych, które będziesz mógł skutecznie wykorzystać w rozwoju swojego biznesu.

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.