Lokalizacja pojazdów

Lokalizacja pojazdów to system, który nie tylko zabezpieczy pojazd przed kradzieżą, ale również podniesie bezpieczeństwo na drodze oraz umożliwi kontrolowanie eksploatacji.

Jak lokalizować pojazdy dzięki GPS Guardian?

Lokalizowanie pojazdów – zabezpieczenie

Złodzieje pojazdów potrafią dostać się do środka właściwie każdego pojazdu, co więcej, potrafią jeszcze przeprogramować system informatyczny pojazdu w taki sposób, żeby przestał on rozpoznawać prawowitego właściciela. Według opinii specjalistów, nie ma obecnie samochodu, którego nie dałoby się ukraść. Jednakże, każde zabezpieczenie to cenny czas, który umożliwi prędką reakcję. Najskuteczniejszy w tej kwestii może być lokalizator GPS zainstalowany w sposób zmniejszający ryzyko zagłuszenia. Nadajnik GPS na bieżąco przesyła lokalizację pojazdu oraz wcześniej zdefiniowane zdarzenia np. nieautoryzowane otwarcie, poruszenie czy wyłączenie systemu monitoringu GPS.

Lokalizacja samochodów – bezpieczeństwo

Zwiększenie bezpieczeństwa kierowców oraz ładunków to jeden z efektów, który przynosi instalacja systemu lokalizacji pojazdów.  Krokiem do przodu są specjalne urządzenia monitorujące styl jazdy kierowcy pod kątem podejmowanych decyzji drogowych. Na przykład system Mobileye zintegrowany z platformą GPS Guardian dostarcza kierowcy informacji takich jak:

  • wykrywanie pieszych, rowerów i motocykli
  • ostrzeganie przed kolizją
  • powiadomienia przed niekontrolowaną zmianą pasa ruchu
  • monitorowanie bezpiecznego dystansu
  • rozpoznawanie znaków drogowych

Eksploatacja pojazdu

Monitoring GPS to nie tylko lokalizacja pojazdów. Wbudowanie nadajnika GPS to także szereg usprawnień w kontroli eksploatacji pojazdu. Użytkownik otrzyma informacje istotnych parametrów pracy pojazdów takich jak prędkość, tankowania, zużycie paliwa, obrotów silnika, na podstawie tych danych możliwe jest zdefiniowanie specjalnych reguł, które np. przypomną o wymianie oleju, opon czy paska rozrządu.

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.