Nowe wyzwania przed operatorami GSM

Dynamiczny rozwój branży M2M (Mobile-to-Mobile) oraz IoT (Internet of Things), znacznie wpływa na wzrost ilości urządzeń w sieciach GSM. Szacuje się, że do 2020 roku będzie ich ok 50 miliardów. W tym samym czasie ilość telefonów używanych przez ludzi, przewiduje się na 7.2 miliarda. Taka dynamika rozwoju sieci M2M to wyzwanie stawiane teraz, przed każdym z operatorów GSM – według przewidywań www.celwize.com, taki wzrost może doprowadzić do powiększenia się liczby awarii połączeń o ponad 30%.

 

 

Samochód z rybą - Nowe wyzwania przed dostawcami M2M

Większość urządzeń M2M łączy się z Internetem poprzez sieć 2G, która ma mniejszą przepustowość oraz liczbę możliwych połączeń per nadajnik niż technologia 3G i 4G. Efektem tego jest coraz częstsze wykorzystywanie szybszej sieci przez operatorów,  Rynek nieustannie się zmienia, coraz więcej nadajników M2M wyposażonych jest w nowe moduły GSM z obsługa nowych częstotliwości. Niestety w dalszym ciągu, połączenia 3g oznaczają znacznie większe zużycie energii, niż starsza technologia 2G, oraz  znacznie większe obciążenie sieci. Każdy z operatorów powinien teraz zadbać o sprawną optymalizację sieci GPRS pod kątem obsługi jak największej ilości urządzeń M2M. Natomiast po stronie dostawców usług, takich jak na przykład monitoring GPS Guardian stoi optymalizacja ruchu generowanego przez lokalizatory GPS, centralki telemetryczne, czy trakery GPS. Urządzenie firmy Rikaline GPS Logistic PRO umożliwia zmniejszenie ilości przesyłanych danych od 30 do 50%, to już ogromny krok w drodze do właściwej optymalizacji.

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się jak wprowadzać monitoring GPS w zgodzie z RODO i Kodeksem Pracy

Cześć, Nazywam się Jarek Nawigator i prowadzę GPS Guardian. Wraz z naszym całym zespołem dążymy do tego, aby pojęcia takie jak: M2M, GPS, GSM, telemetria i nie były już więcej niezrozumiałym zbitkiem słów, tylko technologiami, które skutecznie wykorzystasz w swoim biznesie. Nasze rozwiązanie GPS Guardian pomoże sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem flotami samochodów osobowych, ciężarowych czy maszyn, umożliwi podniesienie wydajności i namierzy miejsca, gdzie Twoi pracownicy generują niepotrzebne koszty.